UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чубаров планує виступити в кримському "суді" на захист Чийгоза

Стаття 456 Кримінально-процесуального кодексу РФ гарантує свідку імунітет від переслідувань на анексованому півострові.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України від фракції БПП Рефат Чубаров має намір відвідати анексований Росією Криму, щоб виступити свідком захисту у справі заступника Меджлісу Ахтема Чийгоза.

Своє рішення Чубаров озвучив під час прес-конференції в Києві у понеділок, 15 травня, повідомляє "Крим. Реалії".

Голова Меджлісу зачитав заяву, в якій йдеться про його готовність бути викликаним в якості свідка у підконтрольний окупантам Верховний "суд" Криму. Документ буде переданий адвокату Чийгоза – Миколі Полозову, коли той відвідає Київ.

"Я один з тих, хто може дати об'єктивні свідчення по справі. Законодавство Росії передбачає надання мені імунітету на момент перебування в Криму. Це все за умови, якщо вони мене офіційно викличуть до суду", – зазначив Чубаров.

Відповідно до статті 456 КПК Російської Федерації, в якості свідка Рефат Чубаров зможе розраховувати на імунітет від будь-яких форм переслідування окупантів.

"Після оформлення необхідних документів захист заявить суду клопотання про виклик та допит Рефата Чубарова", - написав Микола Полозов на своїй сторінці в Facebook.

У свою чергу кримськотатарський активіст Решат Артмамбетов зазначив, що гарантії імунітету Чубарова дадуть також очільники іноземних держав.

Читайте також: У Криму двох учасників мітингу 26 лютого відпустили під домашній арешт

Нагадаємо, кримські татари Ахтем Чийгоз, Алі Асанов і Мустафа Дегерменджі разом з більш ніж десятьма тисячами громадян України – кримськими татарами та жителями Криму інших національностей, які були учасниками мирного мітингу 26 лютого 2014 року біля стін Верховної Ради АР Крим.

26 лютого 2014 року в будівлі Верховної ради АРК у Сімферополі сталися зіткнення між учасниками мітингу кримських татар (більше п'яти тисяч чоловік) і мітингу проросійських сил (близько 1,5 тисячі). Тоді на сесії Верховної ради АРК намагалися поставити питання з розмитим формулюванням про ситуацію в Криму, проте в залі не було кворуму (зареєструвалося лише 40 депутатів зі 100).

Наступної ночі будівлю Верховної ради АРК було захоплено російським спецназом.