UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чотири фігуранти "справи Хізб ут-Тахрір" потребують госпіталізації та хірургічного втручання — Денісова

За словами української омбудсвумен, політв'язні потребують негайної медичної допомоги.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила про погіршення стану здоров'я чотирьох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір". За словами омбудсвумен, двоє кримських татар потребують негайного хірургічного втручання, ще двоє – невідкладної госпіталізації.

"Здоров'я українських політв'язнів – Джеміля Гафарова, Сервета Газієва, Енвера Омерова та Асана Янікова – погіршується", - повідомила Денісова у Facebook.

Вона уточнила, що Джеміль Гафаров, якого утримують в СІЗО №5 Ростовської області, перебуває в преддіалізному стані та потребує термінової госпіталізації. Сервет Газієв, утримуваний у СІЗО №1 Ростовської області, має проблеми з кишківником та зубами. Він також потребує термінової госпіталізації. Окрім того, Енвер Омеров та Асан Яніков, яких утримують в СІЗО №1 окупованого Севастополя, мають проблеми зі здоров'ям, які потребують негайного хірургічного втручання.

"Терміново звернулася з відповідним проханням до Уповноваженого з прав людини РФ Тетяни Москалькової вжити невідкладних заходів для проведення повного медичного обстеження громадян України, за результатами якого надати відповідну медичну допомогу", - додала Денісова.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.