UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суто військового вирішення питання щодо Донбасу на сьогодні немає – Хомчак

Головнокомандувач ЗСУ вважає, що підтримка режиму тиші залишається найбільш правильним варіантом дій.

Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Руслан Хомчак вважає, що суто військовий шлях врегулювання ситуації в Донбасі неможливий, тому пріоритетом сьогоднішнього дня має стати дотримання режиму припинення вогню.

«Перемир'я сьогодні, напевно, єдиний правильний шлях, яким ми можемо прийти до якогось нормального результату», - зазначив він в інтерв'ю «Обозревателю».

На думку Хомчака, тиша в Донбасі дозволить керівництву України йти шляхом врегулювання через переговори в мінському і нормандському форматах.

«Мінські домовленості, нормандський формат... Всюди першим пунктом проходить одне: припинити вогонь. Припинення свідчить про те, що є керованість, і підтверджує наміри учасників переговорів. Зробили перший крок, потім - наступний. І в нашому випадку перший крок - це не перемир'я в глобальному розумінні, а саме припинення вогню», - уточнив він.

Головнокомандувач ЗСУ підтвердив обстріли українських позицій бойовиками, але додав, що їх стало набагато менше. Хомчак стверджує, що йому більше не доводиться отримувати доповіді про 9-12 убитих за добу.

«Так, є (обстріли). Коли я був керівником Антитерористичної операції в 2016 році, то мені доводилося доповідати, що за добу загинули 9-12 осіб, стільки-то поранені. І коли зараз керівник Операції Об'єднаних сил доповідає, що сьогодні три обстріли і втрат немає, то я бачу суттєву різницю з тим, що було чотири роки тому», - підкреслив офіцер.

Хомчак вважає, що у військовий спосіб деокупація Донбасу можлива тільки тоді, коли українська армія буде до цього готова і відповідним чином екіпірована. Крім того, такий шлях призведе до великої кількості жертв, і в першу чергу серед населення.

«Було б простіше для нас, військових, якби нам дали команду «вперед» і ми пішли, але для цього має бути багато чинників. Ми маємо бути готові йти вперед і добитися перемоги. Розумієте? Не тільки хотіти, а бути готовими. Маємо навчатися, мати сучасне озброєння, повинні розуміти, що будуть жертви і в першу чергу - серед цивільного населення», - додав він.

Читайте також: «В окопах вони не сидять»: Хомчак назвав кількість російських військових в Донбасі

У листопаді голова української делегації Леонід Кравчук заявив, що підготовлений українською стороною «План спільних кроків» для ТКГ пропонує повністю припинити конфлікт і демілітаризувати окремі райони Донецької і Луганської областей на початку 2021 року.

Однак Росія фактично заблокувала переговори в Мінську, вимагаючи від України скасувати постанову парламенту про місцеві вибори і затвердити «мирний план» бойовиків щодо врегулюванню ситуації в Донбасі.

Значущих результатів із припинення російської агресії і деокупації Донбасу як не було, так і немає. То чи не час змінювати «формат і стратегію»? Про це розмірковує Тетяна Силіна у статті «Подорож із Парижа до Берліна із зупинкою в Мінську завдовжки рік».