UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чи можна заразитись коронавірусом через вакцину – відповідають лікарі

Перенесений ковід забезпечує імунітет на 3-6 місяців і не гарантує неможливість повторного інфікування.

Українські лікарі заперечують поширюваний антивакцинаторами фейк про можливість заразитись коронавірусом під час вакцинації. По-перше, вакцина не містить живого вірусу, по-друге, він не може жити у місці щеплення.

«Вакциною не можна інфікуватись на коронавірус, бо вона не містить живого вірусу. У м’язі коронавірус не зможе існувати, бо це не його середовище. Тому вірус для нас буде безпечним у цьому плані, і ми не можемо інфікуватись внаслідок вакцинації», - розповіла «Громадському радіо» лікарка-інфекціоністка Ольга Кобевко.

Вона також застерегла тих, хто вже перехворів на COVID-19 – легкий перебіг хвороби не дає стійкого імунітету. До того ж, дослідження підтверджують можливість повторного інфікування видужалих.

«Ті, хто перехворів, не будьте такими безтурботними, бо легкий перебіг дає найслабший імунітет, імунітет у крові залишається від 3 до 6 місяців і невідомо, у який момент імунітет почне критично знижуватися. Наявність імунітету також не передбачає 100% гарантію того, що людина не може бути інфікована повторно», - додала вона.

Читайте також: Степанов пояснив низькі показники вакцинації і запевняє, що план не зірваний

24 лютого в Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Першими щеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.

Минулого тижня до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield, ще 8 млн наша країна розраховує отримати в рамках європейської програми COVAX і 1,9 млн - купити в китайського виробника Sinovac Biotech.

Редакція ZN.UA впевнена: будь-яка доступна вакцина з доведеною ефективністю, дозволена для екстреного використання у світі й Україні, значно підвищує шанси не захворіти на COVID-19 у тяжкій формі, тому вакцинуватися треба. Але, як і до будь-якого процесу, до вакцинації слід підходити розумно. Докладніше про прогнози та ризики вакцинації читайте у статті Алли Котляр ««Золота гора» від Мінздоров’я».