UA / RU
Підтримати ZN.ua

Чи є потреба у жінках-медиках на фронті: роз’яснення Міноборони

Постановка на облік – не означає мобілізацію.

Наразі у Генерального штабу відсутня додаткова потреба у жінках-медиках на фронті. Постановка з 1 жовтня жінок на військовий облік зовсім не означає, що всіх відразу будуть відправляти на передову.

Це норма, яка стосується жінок з медичною освітою, уточнила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр, пише Укрінформ.

Читайте також: Військовий облік для жінок: чи мають на нього ставати вагітні

«Нагадаю, що вона була прийняття Верховною Радою, це на рівні закону. Генеральний штаб тоді і зараз запевняє, що вони наразі не потребують жінок цих спеціальностей безпосередньо на фронті, і я додам, що постановка на облік - це не означає мобілізацію. Також у нас немає на фронті жінок, які там знаходяться без їхньої згоди. Тобто навіть, якщо жінка є військовослужбовицею, то ті 5 тисяч, які знаходяться на передньому краї – це жінки, які надали згоду на це», - заявила заступниця міністра.

Читайте також: Мобілізація в Україні: чи можуть призвати на військову службу осіб з хронічними хворобами

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила зміни до закону про мобілізаційну підготовку й мобілізацію. Відповідно до них жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають обов’язковому військовому обліку. З 1 жовтня вони жінки мають з’явитися до ТЦК і пройти всі необхідні процедури. представник президента у парламенті Федір Веніславський заявив, що у межах мобілізації жінок не будуть додаватися нові спеціальності.