UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Чесно": незважаючи на 0 голосів виборців, 67 кандидатів стали депутатами

Переважна кількість "нульових" у "ОПЗЖ".

За станом на 8 грудня 67 новообраних депутатів отримали нуль голосів в округах, але обиралися до рад місцевого рівня.

Про це на своєму сайті повідомляє Громадський рух "Чесно".

Згідно з повідомленням подібне стало можливим тому, що ці депутати балотувалися в списках прохідних партій. При цьому кожен другий "нульовий" депутат - це представник "Опозиційного платформи - За життя".

Загалом 31 кандидат від "ОПЗЖ" став депутатом, незважаючи на 0 голосів виборців.

"Нульових" депутатів немає тільки в обласних радах і районних радах в місті.

Рекордсменами за кількістю "нульових" обранців в районних і міських радах стали Луганська і Донецька області. Серед них найбільше "нульових" в Сєвєродонецькому райраді Луганській області - 20 з 54 депутатів райради.

"ОПЗЖ" набрала 44% голосів на виборах і за рахунок рейтингу провела до ради 24 депутати, 13 з яких отримали в окрузі нуль голосів.

Партія "Наш край" перемогла з результатом 39% і отримала 21 мандат, з яких 5 депутатів "нульові".

По одному "нульового" депутату пройшли від партій "Опозиційний блок" і "Слуга народу".

Читайте також: Венедіктова відмовилася відкривати справу через кнопкодавство народного депутата з "Довіри" – "ЧЕСНО"

На другому місці Новогродівська міська рада Донецької області, де 15 з 26 необхідних депутатів теж набрали нуль: з них 5 є представниками ОПЗЖ, 3 - Партії захисників Вітчизни, по 2 - від "Слуги народу" і "Оппоблок"; по 1 депутату обрали "Української стратегії Гройсмана" і партії "Наш край".

На третьому місці Щастинська райрада (Луганська область), де з 38 депутатів 9 пройшли з нулями (четверо від ОПЗЖ і п'ятеро від партії "Наш край").

Серед обранців, яким, незважаючи на 0 голосів, пощастило стати депутатами:

Раніше повідомлялося, що більше третини депутатів місцевих рад зберегли свій мандат в ході місцевих виборів 25 жовтня. Про це свідчать дані "Чесно".

За даними організації найбільше депутатів, 52% переобраний в Івано-Франківську. У той же час в Миколаївському та Черкаському міськрада переобрала 7 і 10% депутатів. При цьому роком раніше до Верховної Ради дев'ятого скликання переобрала заново 19% депутатів, в цілому склад Ради оновився на 81%.

В "Чесно" пояснюють високі показники повторного переобрання депутатів в місцевих радах їх впізнаваністю через доступ до бюджету та місцевих ЗМІ.

Чому нардепи так легко змінюють мандат на крісло міського голови читайте в матеріалі "З нардепів - в мери. Стрибок у перспективу?"