UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через "два-три місяці" в Україні запустять пілотну версію "смарт-мобілізації": що це таке

Її мета - покращити комунікацію між державою та громадянами. Федоров сподівається, що це також слугуватиме підвищенню мотивованості потенційних військових. 

Міністр цифрової трансформації та віцепрем'єр-міністр України Михайло Федоров заявив, що в Україні запустять "смарт-мобілізацію". Її мета - аби громадяни самостійно обирали, на якій зі спеціальностей в армії вони хочуть працювати. Під час інтерв'ю "РБК Україна" міністр наголосив, що "пілот" цього нововведення планують запустити через два-три місяці. 

"Ми будемо запускати пілот на операторів дронів, і ця людина обирає, що вона хоче стати оператором дронів, або взагалі служити в роті ударних дронів. Це може бути сапер, водій, всі посади будуть. Людина зможе подивитися, що це взагалі за підрозділ, рота, які зобов'язання, які в тебе є ризики, як ти будеш навчатися", - пояснив міністр.

За словами Федорова, якщо українець подасть заявку, пройде рекрутинг, а потім - тести, то в результаті точно потрапить туди, куди хоче, й на ту посаду, яку він для себе обрав. Це, продовжив міністр, повинно покращити комунікацію між державою та громадянами. 

Коли нововведення запустять, можна буде побачити, скільки громадян мобілізувалися самостійно, як вони проходять відбір, а потім - як вони будуть служити. Та лише після запуску пілотної версії можна буде говорити про запуск повноцінної "смарт-мобілізації". 

"Тому що є люди, які, можливо, хочуть бути штурмовиками або займати інші посади. Але вони хочуть розуміти: мною керує фахова людина, коли я буду в окопі, наді мною буде дрон, поруч буде броньована техніка, мій керівник буде дбати про моє життя і в нього точна якісна ситуаційна обізнаність, для нього моє життя - це найголовніше і він буде про нього дбати, і в мене буде довіра до цього керівника", - пояснив Федоров.

Бонус полягає в тому, що після запуску "смарт-мобілізації" не потрібно буде йти у військкомат. Громадянин буде спілкуватися з рекрутером, проходитиме тест. Якщо кандидатура підійде - далі відбудеться навчання. З громадянами працюватимуть фахові експерти з поля бою, які, приміром, вже керують дронами (адже саме для пілотів БпЛА буде пілотна версія проєкту). Навчання у таких викладачів може гарантувати зовсім інший рівень здобутих навичок. І вже після цього - поле бою. 

Федоров сподівається, що таке нововведення покращить якість мобілізації в Україні. 

Читайте також: Загальна мобілізація: як вона буде проходити у листопаді

Нагадаємо, раніше директор із розвитку цифрових послуг Мінцифри Мстислав Банік заявляв, що через "Дію" в Україні "вручати" повістки не планують. Ба більше, це питання навіть не розглядається, запевнив він.