UA / RU
Підтримати ZN.ua

Частина військової допомоги США вже знаходиться в зоні АТО – голова Нацгвардії

Старший радник США з питань національної безпекової політики вважає доцільним подальшу модернізацію української армії.

Частина військової допомоги США вже застосовується військовослужбовцями сил АТО на сході України, повідомив командувач Національної гвардії України Юрій Аллеров.

У вівторок, 29 серпня, він зустрівся зі старшим радником США з питань національної безпекової політики Койтом Харгусом та радником офісу зв'язку НАТО в України з питань реформування сектору безпеки підполковником Ярославом Потою.

"Національна гвардія України продовжує розвиватися, в тому числі й завдяки допомозі США. Цього року ми отримали суттєву допомогу від США і частина цієї допомоги вже знаходиться в зоні АТО. Ми продовжуємо заплановані реформи і стаємо ефективнішими, витривалішими та сильнішими", - підкреслив він.

Своєю чергою Койт Харгус відзначив значний прогрес у реформуванні оборонного сектору України та нагадав про те, що США підтримують суверенітет країни та право українців обирати власне майбутнє.

"Сьогодні сили оборони України досягли значного прогресу та стали більш ефективними і цей розвиток продовжується. Національна гвардія України, як важлива складова сил оборони, стає сильнішою кожного дня. Ми були дуже вражені вашими солдатами під час візитів до військових частин і вважаємо доцільним направити наші зусилля на подальшу модернізацію Нацгвардії", - сказав він.

На думку Харгуса, Нацгвардія йде у правильному напрямку в сфері публічних закупівель.

"Національна гвардія України дуже багато закупівель проводить через Prozorro. Це дає можливість народу України побачити, як використовуються їхні податки", - зазначив він.

Як писав у своїй статті для DT.UA Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.

За його словами, західна дипломатія наполягає на необхідності припинити конфлікт в Донбасі та знизити ескалацію бойових дій, проте політики країн Заходу не пояснили своїм військовим, як саме можна домогтися виконання цих цілей.

Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте в статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".