Поки що "вливатися" церковним парафіям нікуди. Юридично продовжують існувати УПЦ КП і УАПЦ. Їхні статути зареєстровано в держорганах, їхні єпархіальні управління, їхні парафії продовжують діяти в колишньому юридичному статусі. У той час як їхній канонічний статус змінено, оскільки УПЦ КП і УАПЦ скасовано в результаті злиття в ПЦУ.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Катерина Щоткіна. За її словами, для вирішення цих технічних питань - приведення юридичного і канонічного поля до спільного знаменника - потрібно зробити чимало справ.
"Насамперед вирішити низку кадрових питань - зібрати єпископів, обрати членів Синоду. Необхідно зареєструвати Статут ПЦУ - перший крок до юридичного втілення нової церковної структури. Слід написати єпархіальні статути й зареєструвати єпархії. І тільки потім можна приймати "перехожан", - зазначає оглядач. - ННа цьому шляху що не крок - то камінь спотикання. Наприклад, Статут ПЦУ. Він, як відомо, є, ухвалений на Об'єднавчому соборі. Однак висловлено думку, що ухвалений варіант "не остаточний", буде "виправлений" і "доповнений". Чи означає це, що правки збираються внести незабаром, після чого буде зареєстровано вже "виправлений і доповнений" варіант?"
Детальніше про проблеми створення ПЦУ читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Визнай самого себе" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".