Через війну, яку розпочала Росія, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки у віці від 18 до 60 років, які отримують повістки.
Але існують деякі виключення. У Міноборони розповіли, що змінилося у правилах бронювання працівників критично важливих підприємств у сфері оборонно-промислового комплексу.
У відомстві зазначили, що Кабінет міністрів вніс зміни до урядової постанови №76 від 27 січня 2023 року. Вони передбачають, що тепер військовозобов’язані працівники підприємств, установ та організацій, визначених Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості критично важливими у сфері оборонно-промислового комплексу, бронюються:
- незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності;
- без обмежень щодо кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню.
За словами заступниці міністра оборони Наталії Калмикової, Україна має збільшувати власні потужності виробництва зброї, техніки та обладнання.
«Тож підприємства оборонно-промислового комплексу мають працювати під час війни як годинник і нарощувати об’єми виробництва», – сказала вона.
Калмикова додала, що ухвалення цієї постанови – результат спільної позиції та роботи Міноборони, Мінстратегпрому та Мінекономіки.
Раніше адвокат Андрій Карпенко пояснив, скільки разів підприємства можуть бронювати одного працівника. За його словами, кількість разів бронювання одного робітника нормативно не обмежена.