В Офісі президента, Кабінеті Міністрів та Верховній Раді планують оновити механізм мобілізації та розглядають можливість для бронювання військовозобов’язаних, які сплачують певну суму податків на офіційні доходи. Цю ідею запропонували в Офісі президента, кажуть співрозмовники Forbes у парламентських фракціях «Слуга народу», «Голос», а також та консультант ОП.
«Або ти захищаєш країну в ЗСУ, або забезпечуєш економічно Збройні сили та державу», – описав ідею зміни правил бронювання один з посадовців у розмові з Forbes, яка збігається зі словами президента Володимира Зеленського під час новорічного привітання («Сьогодні ми маємо жити за правилом: або ти працюєш, або ти воюєш»).
Зараз опція бронювання доступна лише для працівників «критично важливих» підприємств. Варіанти нових критеріїв бронювання обговорюються і жоден з них на даний момент не прийнятий. Ймовірно, ці зміни розглядатимуть у парламенті між першим та другим читанням закону про посилення мобілізації.
Які варіанти пропонуються та розглядаються:
- обсяг сплачених до бюджету податків на доходи фізичних осіб (ПДФО) з офіційної зарплати чи доходу має складати мінімум 6000 грн на місяць (тобто зарплатні близько 33,4 тис грн), а ще 22% від розміру окладу має сплатити роботодавець у якості єдиного соціального внеску;
- поріг офіційної зарплати від 35 тис. грн (майже відповідає першому варіанту);
- на бронювання може розраховувати співробітник, за якого роботодавець платить близько 14,5 тис грн ЄСВ (що відповідає зарплаті у 66 тис грн);
- запропонований принцип можуть розповсюдити на фізичних осіб-підприємців;
- для спеціального податкового режиму «Дія.City» (IT-індустрія) йдеться про мінімальний поріг зарплати в еквіваленті 3,2 тис. доларів.
Нагадаємо, у Генштабі та Міноборони у листопаді не підтримали ідею бронювання ФОПів і гіг-спеціалістів (фізичних осіб, що виконують роботи та/або надають послуги резидентам Дія Сіті як замовникам).