UA / RU
Підтримати ZN.ua

Британія виділяє майже $6 млн до Фонду енергетичної підтримки України

Перший транш піде на закупівлю спецобладнання для відновлення об'єктів критичної інфраструктури.

Велика Британія та Україна у понеділок підпишуть угоду про перерахування 5 мільйонів фунтів (близько $5,8 млн) до Фонду енергетичної підтримки України. Ця сума стане першим траншем із 10 млн фунтів млн (близько $11,7 млн), які Лондон готовий виділити на відновлення нашої енергосистеми.

«Україна отримає подальшу підтримку Великої Британії, щоб зберегти світло по всій країні та відновити енергетичну інфраструктуру, пошкоджену російськими атаками», - повідомив міністр закордонних справ Джеймс Клеверлі.

Британія допомагає енергетичному сектору України від початку російського вторгнення і залишається найбільшим донором Фонду. Перший транш піде на закупівлю спецобладнання для відновлення об'єктів критичної інфраструктури в Україні.

Клеверлі закликав партнерів посилити підтримку України та «показати (президенту РФ Владіміру) Путіну, що його спроби знищити Україну зустрінуть запеклий опір».

Своєю чергою міністр у справах бізнесу та енергетики Великої Британії Грант Шаппс закликав британську промисловість розглянути можливість постачання Україні аварійного енергетичного обладнання: генераторів, трансформаторів, з'єднувачів, кабелів та проводів.

14 листопада угоду про виділення першого траншу до Фонду підпишуть Джеймс Клеверлі, міністр енергетики України Герман Галущенко та директор Секретаріату Енергетичного співтовариства Дірк Бушле.

Раніше Британія надала Україні 7 млн фунтів на закупівлю понад 850 генераторів для критично важливих об'єктів і 5 млн фунтів – на обладнання для забезпечення безпеки ядерної галузі. А також надала $50 млн гарантій для фінансування оператора НЕК «Укренерго» через Європейський банк реконструкції та розвитку.

Читайте також: Жодної посиленої підготовки до зими не ведеться, на що розраховує уряд, незрозуміло - експерт

Про «Фонд енергетичної підтримки для України» європейці оголосили ще на початку квітня цього року. Це був чудовий майданчик, через який Україна могла отримати живі гроші. І готовність партнерів давати кошти на нього є. Ще навесні про це заявили данці.

Якби фонд запустили, оформили та розпочали роботу, за ним прийшли б десятки мільйонів з Німеччини та Великої Британії, – вони теж висловлювали готовність, але хотіли бачити реальні кроки щодо оформлення грошей. У результаті Фонд так і не наповнився – Україна не спромоглася запропонувати реальні проєкти.

Чому Україна увійшла до непростого опалювального сезону без достатніх запасів вугілля та газу? Чому ремонт генерації ніхто не контролював та запаси обладнання на обленерго не робив? Читайте у статті Миколи Теслі «Настане весна, побачимо, хто де працював».