UA / RU
Підтримати ZN.ua

Brexit може негативно вплинути на терміни скасування віз ЄС для українців – Геращенко

Зараз Євросоюз зосередиться на внутрішніх проблемах, закривши очі на все, що відбувається за межами, вважає віце-спікер Ради.

Підсумки референдуму про вихід Великобританії з ЄС можуть негативно позначитися на наданні ЄС безвізового режиму для громадян України, вважає перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Наслідки британського референдуму матимуть негативні перспективи і для України. ЄС важко проходить випробування міграційної кризою, Європу накрило цунамі євроскептицизму, там росте підтримка радикальних і популістських партій. Може це відстрочити безвізовий? Так, на жаль. Зараз в ЄС будуть дати на воду", - написала вона на своїй сторінці в Facebook.

На її думку, серйозні внутрішні проблеми "вбивають" рейтинги всіх нинішніх лідерів ЄС, змушують зосередитися на ситуації всередині Євросоюзу, закривши очі на все, що відбувається за межами.

"Ослаблена і розділена Європа, розколота на песимістів та оптимістів, Європа, яка боїться свого завтрашнього дня, - золота мрія Кремля", - зазначила віце-спікер Ради.

Разом з тим, вона підкреслила, що якими б не були складними для ЄС наслідки британського референдуму – для України це не привід опускати руки.

"Такий вже наш український шлях - як українські дороги з вибоїнами та ямами, зате без поребриків і завжди на Захід. Тому йдемо далі. Вимагаємо від ЄС виконати зобов'язання щодо безвізового, очікуємо пролонгації санкцій проти РФ, боремося за нашу євроатлантичну перспективу. Тому що іншого вектора для України просто не існує, незважаючи на все", - підкреслила Геращенко.

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Уряд Девіда Кемерона вже оголосив, що в разі перемоги прихильників Brexit навіть з мінімальним розривом Британія вийде зі складу Євросоюзу.

Раніше прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон назвав вихід Великобританії з Євросоюзу"актом економічного і політичного самоушкодження", який завдасть серйозної шкоди британським авіакомпаніям, виробникам автомобілів і фінансовим компаніям.

Так, після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.

Більше про Brexit, його причини і можливі наслідки для України читайте на DT.UA у спецпроекті"Brexit. Піти не попрощавшись".