UA / RU
Підтримати ZN.ua

Через ворожі обстріли Світлодарськ залишився без світла

На маріупольському напрямку з ствольної артилерії калібру 122 мм бойовики обстріляли Широкине.

За минулу добу бойовики продовжили обстріл наших позицій, переважно на маріупольському та донецькому напрямках, повідомляє прес-центр штабу АТО в понеділок, 19 грудня.

"На маріупольському напрямку з 122-міліметрової артилерії було обстреляне Широкине. З мінометів різних калібрів - Талаківка, Водяне, Гнутово і Широкине. Зі стрілецької зброї - Павлопіль. За Мар'їнці вів вогонь снайпер. По Широкине – танк", - йдеться в повідомленні прес-центру.

На луганському напрямку в районі Троїцького окупанти обстріляли наші позиції з мінометів. Новоолександрівка потрапила під вогонь гранатометів і великокаліберних кулеметів. Сиве, Жовте і Станицю Луганську обстріляли з стрілецької зброї.

На донецькому напрямку з 122-міліметрової артилерії і 120-міліметрових мінометів окупанти обстрілювали Луганське і Авдіївку.

Бойовики вели обстріл по позиціях ЗСУ на Светлодарській дузі і прилеглим населеним пунктам з артилерії калібру 122 мм і мінометів калібру 120 мм, в результаті чого були пошкоджені об'єкти соціальної інфраструктури та лінії електропередач.

Всього за минулу добу сталося 24 обстріл.

Раніше прес-центр штабу АТО повідомив, що 18 грудня бійці ЗСУ відбили атаку російських окупантів на Світлодарській дузі. Втрати сил АТО склали п'ять чоловік убитими, поранення отримали шість осіб. За даними розвідки противник втратив 20 осіб вбитими і 30 пораненими. Двогодинному бою передував артилерійський обстріл українських позицій.

На саміті лідерів країн "Нормандської четвірки" 19 жовтня в Берліні була досягнута домовленість, що до кінця листопада глави МЗС затвердять основу проекту "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.

Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" з-за відмови глави МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі.

Детальніше про основних проблемних питаннях деокупації Криму і ОРДЛО читайте у статті Костянтина Батозського "Деоккупация: початок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".