UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики випустили по позиціях ЗСУ в Донбасі понад 100 мін різних калібрів

Унаслідок ворожих обстрілів і підриву на вибухівці один український військовий загинув, ще двоє дістали поранення.

Напередодні російсько-терористичні війська 15 разів обстріляли позиції українських військових в Донбасі із заборонених Мінськими угодами мінометів і піхотного озброєння.

У районі відповідальності ОТУ "Схід" на Донеччині бойовики відкривали вогонь шість разів. По захисниках Пісків випустили вісім мінометних мін калібру 82 мм, цю ж ділянку двічі обстрілювали з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

На підступах до Невельського та Красногорівки відкривали вогонь зі станкових протитанкових гранатометів (два та шість пострілів відповідно) і кулеметів великого калібру. Мар'їнку накривали вогнем з автоматичних станкових гранатометів, Василівку – вогнем з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

У районі відповідальності ОТУ "Північ" на Луганщині окупанти здійснили дев'ять обстрілів. Українські позиції поблизу Оріхового двічі обстріляли зі 120-мм мінометів (38 мін), з мінометів цього ж калібру та великокаліберних кулеметів тричі відкривали вогонь на підступах до Новотошківського (41 міна).

Поблизу Хутора Вільного окупанти випустили 14 мін калібру 82 мм, гатили з гранатометів різних систем і кулеметів великого калібру. Захисників Луганського бойовики двічі накривали вогнем з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї, оборонців Катеринівки обстрілювали лише з великокаліберного кулемету.

Об'єднані сили відповіли на ворожі провокації адекватним вогнем із забороненого озброєння. Унаслідок ворожих обстрілів один український захисник загинув, ще один дістав поранення. Ще один військовий підірвався на невідомому вибуховому пристрої, він дістав поранення.

Від початку доби 2 лютого бойовики режим припинення вогню не порушували, втрат з боку ЗСУ немає.

На зустрічі нормандської четвірки (Україна, Росія, Німеччина, Франція) у Парижі 9 грудня було погоджено повне припинення вогню до 31 грудня 2019 року. Однак на останньому в 2019 році засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони не домовилися про дату чергового перемир'я.

Від початку російсько-української війни в Донбасі припинення вогню оборювалося на різних майданчиках вже 20 разів, однак жодного разу з вини окупантів не вдалося досягнути сталого "режиму тиші".

Через регулярні обстріли на сході України гинуть українські військові та мирні мешканці, гальмується відновлення цивільної інфраструктури, через що страждають українці в окупації і "сірій зоні". У 2019 році на фронті загинули 111 українських бійців, зокрема 42 військових і один мирний мешканець – під час оголошеного ще в липні "хлібного перемир'я".

Упродовж червня-листопада 2019 року на сході України відбулося розведення військ на трьох ділянках лінії зіткнення в Донецькій і Луганській областях: поблизу Станиці Луганської (26 червня), Золотого (29-31 жовтня), Богданівки та Петрівського (9-11 листопада).

Гарантувати дзеркальне відведення окупаційних військ у Кремлі відмовилися, до того ж президент РФ Володимир Путін пригрозив повернути бойовиків на ділянки розведення, якщо там будуть українські поліція та Нацгвардія. Під час попередніх спроб розведення бойовики згодом повертались на залишені позиції.

Докладніше про шлях до перемоги України у російсько-українській війні читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Шлях війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".