UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики вдарили з важких мінометів по українських позиціях в Донбасі

Втрат серед українських військових немає.

Напередодні російсько-терористичні війська 27 разів обстріляли позиції українських військових в Донбасі із заборонених Мінськими домовленостями важких мінометів і піхотного озброєння. Двічі навмисно відкривали вогонь по ділянці розведення сил і засобів неподалік Золотого.

У районі відповідальності ОТУ "Схід" на Донеччині окупанти відкривали вогонь 13 разів. Захисників Чермалика двічі обстрілювали з мінометів калібрів 120 і 82 мм, автоматичних гранатометів і стрілецької зброї; Водяного (чотири рази) і Новотроїцького – з ручних протитанкових гранатометів і стрілецької зброї. На підступах до Павлополя відкривали вогонь лише з РПГ.

По опорних пунктах ОС у районі Пісків гатили зі станкових протитанкових гранатометів, Талаківки - з гранатометів різних систем. В обох випадках бойовики застосовували для обстрілів ще й стрілецьку зброю. Лише з неї порушували режим припинення вогню у районі Опитного, Пищевика і Трамчука.

У районі відповідальності ОТУ "Північ" на Луганщині бойовики обстріляли українські укріплення 14 разів. Позиції ЗСУ поблизу Новолуганського тричі опинялись під ворожим мінометним вогнем калібрів 120 і 82 мм, Гладосового, Хутора Вільного і Травневого – під вогнем 82-мм мінометів. Оборонці Травневого також опинялись під ворожим обстрілом зі стрілецької зброї.

З гранатометів різних систем і стрілецької зброї бойовики по два рази обстрілювали Новгородське та Золоте, один раз – Луганське. Лише з гранатометів відкривали вогонь по українських військових на підступах до Попасної. Укріплення Об'єднаних сил поблизу Кримського двічі опинялись під ворожим вогнем з підствольних гранатометів і стрілецької зброї.

Від початку доби 8 жовтня бойовики двічі обстріляли позиції українських військових: поблизу Луганського – з ручних протитанкових гранатометів, Світлодарська – з гранатометів різних систем.

Нагадаємо, з опівночі 21 липня в Донбасі почало діяти чергове "літнє перемир'я", погоджене Тристоронньою контактною групою (ТКГ) на засіданні 17 липня. У квітні російська сторона в ТКГ двічі відмовлялася погоджувати ініційоване Україною "великоднє перемир'я", запровадження "хлібного" зривалося двічі.

Воно стало вже 20-м від початку війни в Донбасі й на другу добу було порушено бойовиками. Усі перемир'я, які передували йому, також порушувалися терористами упродовж перших днів з моменту оголошення.