Портрети Володимира Путіна і Йосипа Сталіна висять поруч у кімнаті, де свій кабінет облаштував ватажок проросійських терористів Юрій Шевченко. В захопленому Алчевську, де він виконує роль самопроголошеного судді так званої "ЛНР", бойовики з його угруповання "Привид" дедалі більше зневіряються у війні через перемир'я, яке триває на Сході України.
На тлі російського втручання у війну в Сирії, розкол між проросійськими терористами в Донбасі і Москвою дедалі більший і очевидніший. Кремль змушує їх заморозити конфлікт принаймні на якийсь час.
Про це на сторінках The Guardian пише Джек Лош, який побував на захоплених територіях Луганської області. Він додає, що багато бойовиків почуваються покинутими. Вони застрягли між війною в Сирії і перемир'ям, якого вони змушені дотримуватися. Терористи запевняють, що для них війна ще не скінчилася, а відносний спокій в Донбасі – це лише тактичний маневр.
"Наша республіка ще не незалежна. Вона сильно залежить від допомоги Росії. Ми повинні захопити нові міста, більше земель і заводів. Лише тоді ми зможемо закінчити війну", - каже ватажок бойовиків і ядерний фізик з Москви Олексій Марков.
Інший ватажок загону "Привид" Петро Бериков розповів, як Москва шантажує проросійських терористів, змушуючи їх відмовитися від війни.
"Кремль каже нам: наступ зараз невигідний для політики. Чекайте. Інакше ми не будемо відсилати білі вантажівки. Без гуманітарної допомоги цивільні помруть з голоду", - розповідає Бериков.
"Ми отримуємо допомогу від російського народу, але Кремль ігнорує нас", - додав він.
Бойовики також з острахом чекають зими. Вони живуть у напівзруйнованих будинках, які захищають їх хіба що від куль снайперів. Їжу готують вони на відкритому вогні на подвір'ї часто поруч з кратерами від вибухів снарядів. Марков скаржиться, що бойовики залишають Донбас.
"Багато з них добровольці. Вони часто їдуть додому. Ми втрачаємо підготовлених і постійно починаємо все спочатку", - каже ватажок терористів.
Раніше інший терорист в Донецьку розповів Die Welt, що Росія досі відправляє зброю в Донбас. Він додав, що минулого року сам займався перевезенням зброї з Росії в Україну.
Тим часом, Росія відправила у Донбас 43-й "гумконвой". Офіційно повідомляється, що основну частку вантажів складають продукти харчування. Але що насправді у вантажівках, не відомо. В цей же час, триває відведення важкого озброєння від лінії фронту. І проросійські терористи зривають цей процес. ОБСЄ не змогла верифікувати відведене озброєння через бойовиків ОРДЛО. Крім того, спостерігачі ОБСЄ фіксують наявність важкого озброєння на лінії зіткнення в зоні АТО.
Нагадаємо, 28 жовтня українські військові завершили відвід артилерійських систем Д48 (85-мм протитанкова гармата) і Д44 (85-мм дивізійна гармата) на Артемівському напрямку.
21 липня Трехсторонная контактна група з вирішення конфлікту в Донбасі погодила текст документа про відведення легких озброєнь (калібром до 100 міліметрів).
Варто відзначити, що з 2 жовтня в зоні АТО бойовики дотримуються режиму припинення вогню. У результаті через три доби "тиші" стартував обопільний процес відведення вооруженний.
24 жовтня військовослужбовці Збройних сил України заявили, що танки на Донецькому напрямку були відведені.