За минулу добу у Донбасі бойовики підтримуваних Росією угруповань "ДНР" і "ЛНР" 25 разів порушили режим припинення вогню, в результаті чого двоє військовослужбовців ЗС України загинули, а ще двоє отримали поранення, повідомили в прес-центрі штабу операції Об'єднаних сил (ООС).
"Противник 25 разів відкривав вогонь по позиціях наших військ, в тому числі тричі з забороненого мінськими домовленостями озброєння. В ході бойових дій двоє військовослужбовців Об'єднаних сил загинули і двоє отримали поранення", – йдеться у звіті, опублікованому прес-центром ОНС в Facebook.
Наголошується, що бойовики вели прицільний вогонь з гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї за позиціях українських військ в Кримскому, Світлодарську, Авдіївці, Пісках, Мар'їнці, Лебединському, Гнутовому, Широкіному, Павлополі і Водяному.
"Разом з тим, окупанти поблизу Кримського і Водяного застосовували 82-мм міномети", – наголосили у штабі.
Також силами диверсійно-розвідувальної групи бойовики спробували захопити позиції одного з підрозділів ЗСУ в районі населеного пункту Кримське. Сили ООС застосували у відповідь вогонь, і супротивник відступив, несучи втрати.
"Протягом поточної доби бойовики російських окупаційних військ 5 разів відкривали вогонь по позиціях українських захисників у Кримського, Опитного та Павлополя", – додали в ООС.
За даними української розвідки за минулу добу четверо бойовиків знищено і шестеро поранені.
Нагадаємо, 11 червня в Берліні відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки". На засіданні, яке тривало 4,5 години, глави МЗС України, Франції, Німеччини і Росії вперше обговорили розміщення міжнародного миротворчого контингенту ООН в ОРДЛО.
Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".