Починаючи з 18.00 вечора, терористи 33 рази відкривали провокаційний вогонь у бік українських позицій, повідомляє прес-центр антитерористичної операції.
"На донецькому напрямку вони з гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї 11 разів обстрілювали Піски, 7 разів Опитне 4 рази відкривали вогонь по Мар'їнці, 3 рази - по Авдіївці, 3 рази - по Красногорівці. Зі стрілецької зброї вели вогонь у бік Невельського і Кам'янки, а з озброєння БМП-2 і зенітних установок по Верхнеторецькому", - йдеться в повідомленні.
На артемівському напрямку, всупереч мінським домовленостями, російсько-терористичні найманці двічі відкривали вогонь з 120 мм мінометів по Попасній і Богуславському.
Крім цього, терористи з гранатометів чотири рази вели прицільний вогонь по українським військовим у районі Новгородського і Мар'їнки, а на маріупольському напрямку по Широкіному застосували не тільки гранатомети і стрілецьку зброю, але і заборонені мінськими домовленостями 82 мм міномети.
Після 01.45 ніч в зоні проведення АТО було тихо.
Повідомлялося, що ОБСЄ повідомляє про "надзвичайну крихкість" перемир'я в Донбасі.
5 листопада заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг повідомив, що місія ОБСЄ отримала доступ до деяких пунктів пропуску на російсько-українському кордоні в Луганській області.За його словами, спостерігачам також вдалося відвідати Горлівку та Дебальцеве.
З 2-го жовтня в зоні антитерористичної операції незаконні збройні формування в цілому дотримуються режиму припинення вогню. Тридобова тиша дозволила почати двосторонній процес відведення техніки і озброєння калібром менше ста міліметрів від лінії розмежування. Процес відведення озброєнь в зоні АТО займе 41 день.
Незважаючи на оголошене перемир'я і відведення озброєнь від лінії розмежування, бойовики так званих "ДНР" і "ЛНР" періодично здійснюють збройні провокації.
У теж час в ОБСЄ заявили про порушення бойовиками Мінських угод. На територіях, підконтрольних так званим "ЛНР" і "ДНР", була зафіксована нова бронетехніка.