UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовик "ДНР" Цемах відмовився визнавати свою провину і "забув" про російських військових в ОРДЛО

Цемах стверджує, що не бачив російських військовослужбовців у Донбасі. Хоча в 2014 році розповідав в інтерв'ю, як ховав російський зенітно-ракетний комплекс "Бук".

Затриманий українськими спецслужбами в окупованому Сніжному Донецької області бойовик Володимир Цемах не вважає себе винним у створенні терористичної організації і стверджує, що не бачив російських військовослужбовців у ОРДЛО. У ході засідання Київського апеляційного суду у вівторок, 30 липня, підозрюваний давав свідчення по відеозв'язку, передає Insider.

"Я був у непритомному стані. Дуже довго. Затримання проводили двоє незнайомих мені людей. Вони зайшли до мене додому. А провозили мене вже потім через Мар'їнку", - розповів Цемах про своє затримання.

Він також повторив тези російської пропаганди, заявивши, що "захищав свою землю від тих, хто її розстрілював" і нібито "не бачив там російських військових". Хоча в 2014 році він же розповідав в інтерв'ю пропагандистам, як ховав російський зенітно-ракетний комплекс "Бук".

Адвокат Цемаха Роман Гонтарєв нагадав, що його клієнта затримали в окупованому Сніжному 27 червня і перевезли через лінію розмежування. За його словами, Цемаха оглушили ударом рукоятки пістолета по голові, а потім "задіяли психотропні речовини".

Гонтарєв наполягав на звільненні Цемаха з-під варти, так як його затримали без санкції суду.

Прокурор Олег Пересада заперечив проти доводів адвоката, нагадавши, що Цемах був активним учасником терористичного угруповання "ДНР". І при затриманні у нього були знайдені відповідні документи.

Прокурор також не виключив, що Цемах як ключовий свідок може дати свідчення в міжнародному суді у справі MH17.

"Звичайно, є процедура участі свідків і підозрюваних. Є відповідна угода між Україною і Королівством Нідерланди у справах "Боїнга". Там також розписані процедури", - пояснив Пересада.

Володимира Цемаха, екс-начальника протиповітряної оборони "Слов'янської бригади "ДНР", 29 червня взяли під варту в Києві на 60 діб без права внесення застави. Бойовика вивезли з окупованої території українські спецслужби. Йому інкримінують ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу (створення терористичної групи чи терористичної організації).

За словами прокурора Олега Пересади, Цемах і екс-начальник штабу так званого "Міністерства оборони "ДНР" Дмитро Купріян ("Батя") можуть дати свідчення на міжнародному судовому процесі у справі MH17. Їх допитають по відеозв'язку в якості свідків.

Нагадаємо, 19 червня Міжнародна слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). Судовий процес у справі може розпочатися вже навесні наступного року.

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Майже через чотири роки, у травні 2018-го, Міжнародна слідча група (JIT) на пресконференції у Гаазі продемонструвала уламки ракети, якою збили літак. Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в Курську.