UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики задіяли в Донбасі заборонені міномети – штаб ООС

В українських військових без бойових поранень і втрат.

Бойовики російсько-окупаційних військ напередодні дев’ять разів відкривали вогонь із заборонених мінометів, РПГ, гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї , порушивши режим припинення вогню, запроваджений 27 липня.

Вогнем із великокаліберного кулемета противник намагався спровокувати захисників Луганського. Дві ворожі провокації із застосуванням ручного протитанкового гранатомета та стрілецької зброї зафіксовано поблизу Південного.

У районі Водяного окупанти чотири рази застосовували міномети калібру 120 і 82 мм, гранатомети різних систем, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю. А надвечір з боку тимчасово окупованої Ужівки здійснили дистанційне мінування українських позицій забороненими мінами ПОМ-2.

Окрім того, на Приазов’ї задокументовано проліт ворожого безпілотника типу «квадрокоптер» із перетином лінії розмежування. Українські військові подавили БПЛА засобами радіоелектронної боротьби.

Серед особового складу Об’єднаних сил бойових втрат та поранень немає.

«Ситуація в районі проведення операції залишається контрольованою підрозділами Об’єднаних сил. Українські захисники продовжують сумлінно виконувати завдання за призначенням», - зазначили у штабі ООС.

Від початку доби 29 листопада по всій лінії розмежування спостерігається тиша.

Читайте також: Заступник генпрокурора Мамедов розповів про географію та військові спеціальності найманців в ОРДЛО

5 листопада стало відомо, що Україна пропонує, щоб конфлікт в Донбасі було вирішено, а окремі райони Донецької і Луганської областей демілітаризовані вже на початку 2021 року. Це і є основною умовою проведення виборів на території ОРДЛО вже в березні наступного року.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія нічого не знає про план дій, однак демілітаризація регіону та передача контролю над кордоном начебто «суперечать Мінським домовленостям».

Віце-прем'єр-міністр – міністр з питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков припустив, що російське керівництво могло на разі не ознайомитися з новим планом України. А всі документи були передані в ОБСЄ, яка повинна ознайомити з ними російську сторону.