UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бойовики провокували українських військових біля Водяного

Від початку доби 11 жовтня по всій лінії розмежування зберігається режим тиші.

Бойовики російсько-окупаційних військ напередодні лише раз порушили режим припинення вогню, запроваджений 27 липня. Позиції українських військових біля Водяного на Донеччини потрапили під неприцільний обстріл з підствольного гранатомета.

Ворожий постріл не становив загрози життю та здоров’ю захисників України, тому вогонь у відповідь вони не відкривали. Бойових втрат і поранень серед військовослужбовців немає.

Окрім виконання завдань за призначенням, українські військові допомагають рятувальникам ДСНС ліквідовувати пожежі на сході країни. 10 жовтня вогонь загасили поблизу Новоолександрівки, Майорська та Катеринівки, а неподалік Болотеного локалізували осередки загорань.

Від початку доби 11 жовтня по всій лінії розмежування спостерігається тиша. 

«Ситуація в районі проведення операції залишається контрольованою підрозділами Об’єднаних сил. Перебуваючи у готовності до адекватного реагування на будь-які провокаційні дії противника, українські захисники дотримуються домовленостей, досягнутих у межах Тристоронньої контактної групи», - повідомили у штабі операції Об’єднаних сил.

Читайте також: Зеленського почали демонізувати в ОРДЛО - представник Донбасу в ТКГ

Росія заблокувала переговори у рамках Тристоронньої контактної групи, вимагаючи проведення «загальних інспекцій» українських позицій для перевірки звітів моніторингової місії ОБСЄ.

Вперше ідея щодо «спільних інспекцій» з’явилась під час відеоконференкції ТКГ 9 вересня. Сторони погодили «інспектування» українських позиції поблизу населеного пункту Шуми на Донеччині 10 вересня. Питання логістики і гарантії безпеки мала забезпечити Україна.

До складу інспекційної групи повинні були увійти українські військові, бойовики і спостерігачі ОБСЄ. Терористи «ДНР» планували відправити у неї генерал-майора Збройних сил РФ Руслана Якубова (Вахітова).

Наступного дня інспекцію скасували через неприпустимі вимоги бойовиків «відвідати нові точки, здійснити відео- та фотофіксацію, а також підписати спільний протокол». О 14:15 окупанти обстріляли українські позиції поблизу Шумів, де мали зустрітися представники ОБСЄ і СЦКК.