UA / RU
Підтримати ZN.ua

Богатирьова пообіцяла покращення здоров'я українців через п'ять років

За словами Богатирьової, стійке покращення здоров'я українців буде виражатися у зниженні показників дитячої та материнської смертності, зниження смертності від серцево-судинних захворювань, захворювання на цукровий діабет, а також у зменшенні інвалідності від цих захворювань.

Реформи у системі української охорони здоров'я принесуть позитивний результат вже через кілька років, а років через п'ять українці можуть розраховувати на стабільне оздоровлення нації, заявляє міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова.

"Зміни обов'язково будуть. У кожній області в залежності від кількості і якості залучених до перетворення охорони здоров'я ресурсів будуть спостерігатися різні темпи: що більше ресурсів і вища організація роботи з удосконалення системи охорони здоров'я, то швидші і кращі будуть результати", - розповіла глава Мінохоронздоров'я у п'ятницю, 22 березня на прес-конференції в Києві.

Вона підкреслила: "Думаю, що в цілому, якщо уявити у перспективі результати реформ, то ми можемо очікувати перші позитиви через півтора-два роки у вигляді показників здоров'я людей. А стійкість цього позитиву ми будемо відчувати через 4-5 років за багатьма параметрами, які характеризують стан здоров'я населення... Це будуть незворотні позитивні зміни".

За словами Богатирьової, стійке покращення здоров'я українців буде виражатися у зниженні показників дитячої та материнської смертності, зниження смертності від серцево-судинних захворювань, захворювання на цукровий діабет, а також у зменшенні інвалідності від цих захворювань.

Міністр повідомили також, що епідемію туберкульозу в Україні зупинено, але показники захворюваності ще досить високі.

"Надзвичайно важливо, що в Україні зупинено епідемія туберкульозу", - сказала вона.

При цьому Вона звернула увагу на високі показники захворюваності на туберкульоз, які вимагають дуже серйозної роботи. "У країні показник смертності від цього захворювання все ще високий, але за останні три роки знизився на 30%", - сказала вона.

"Епідемія - це коли 1% населення хворіє на інфекційні захворювання. Найскладніший роком в Україні був 2005 - тоді захворюваність на туберкульоз становила сто хворих на 100 тисяч населення, тобто 1%. Сьогодні цей показник становить 67,5 хворих на 100 тисяч населення. Високий показник, але епідемія сьогодні, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, відступила від України", - розповіла міністр.

За словами Богатирьової, у поточному році на фінансування боротьби з туберкульозом - забезпечення медикаментами - виділено 175 млн грн, додатково для обладнання лабораторій виділено ще 22 млн грн.

24 березня - всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз. !zn

Читайте також:

Українці витрачають на алкоголь, сигарети і наркотики в 5 разів більше, ніж на освіту

Як Україна перемогла туберкульоз

Медики оголосили кальян набагато більш шкідливим, ніж сигарети

Кількість хворих на СНІД в Києві зросла за рік на 7 відсотків