UA / RU
Підтримати ZN.ua

Благовіщення: традиції свята

Цього дня будь-яка робота вважалася гріхом.

7 квітня християни східного обряду відзначають свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це третє за значенням свято після Різдва та Великодня. Воно належить до неперехідних і щорічно відзначається в той самий день.

Саме слово «Благовіщення» означає «добра звістка». Цього дня віруючі згадують про події, коли Архангел Гавриїл явився Діві Марії і повідомив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа – Сина Божого.

Читайте також: Великдень 2022: дата свята у цьому році

Традиції святкування

Один зі звичаїв свята пов'язаний із птахами. Цього дня прийнято відпускати на волю птахів, особливого голубів. Вважається, що вони донесуть ангелам інформацію про добрі вчинки.

У свято також було прийнято заготовляти благовіщенську сіль. Кожен з членів сім'ї кидав щіпку солі в мішечок, після чого господиня будинку проколювала його і берегла для особливих потреб. Вважалося, що така сіль може вилікуватись від хвороб. Якщо ж вона не знадобилася протягом року, її потрібно було спалити на багатті.

Що не можна робити в Благовіщення

Будь-яка робота цього дня вважається гріхом. Існує приказка: «птах гнізда не в'є, а дівчина – коси не плете».

Цього дня не можна щось шити чи в'язати. Вважається, що життя людини є ниткою, керувати якою можуть лише ангели та Бог. У свято можливість сплутати нитки надзвичайно висока.

Цього дня не можна одягати новий одяг.

У свято забороняється ходити у гості. Вважається, що його необхідно провести у сімейному колі.