UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість ветеранів і добровольців поїхали із Золотого – поліція

Залишились близько десяти активістів, які займаються волонтерською діяльністю, стверджують правоохоронці.

Більшість ветеранів і добровольців російсько-української війни, які протестували проти розведення військ у Золотому, поїхали, розповів "Громадському" заступник голови Національної поліції Вадим Троян.

За його словами, зараз у селищі залишаються близько десяти активістів, вони займаються волонтерською діяльністю, зброю вивезли у супроводі поліції.

"Ці волонтери і є ветерани, зараз вони допомагають місцевим мешканцям, наприклад, замовляють волонтерську потребу для цих населених пунктів, роздають її. Зараз вони роблять волонтерську справу", - розповів Троян.

І додав, що від початку розведення опівдні 29 жовтня "покроково військові виконують свої завдання, а Нацполіція – свої". Зараз у Золотому перебуває взвод Національної гвардії, який разом із поліцією охороняє громадський порядок.

Заступник очільника Нацполіції наголосив на відсутності позаштатних ситуацій.

Нагадаємо, опівдні 29 жовтня біля Золотого на Луганщині почалося розведення сил і засобів. Українські військові та НЗФ бойовиків запустили у повітря зелені та білі ракети, що сигналізують про готовність до початку розведення, за процесом слідкує Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ.

Військовослужбовців ЗСУ почали відводити, попри відсутність семиденного режиму "тиші" та регулярні обстріли бойовиків. Розведення військ поблизу Золотого триватиме три дні.

Проти відведення українських військових виступили ветерани та добровольці російсько-української війни, а також мирні жителі прифронтових населених пунктів. Під час поїздки до Луганської області президент посперечався з добровольцями щодо доцільності розведення.

Зеленський також особисто гарантував безпеку жителям "сірої зони" після відведення українських військових на позиції 2016 року. Там залишаються українські прикордонники, поліція і Національна гвардія, у всій зоні ООС введено посилений "жовтий" пропускний режим.

Докладніше про наслідки розведення читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".