UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українських науковців хотіли б відправити молоде покоління до ПТУ

Скептичну думку про вищу освіту висловлюють не тільки українські політики, але і доктори наук.

Дві третини українських науковців (66%) вважають, що державі, приватним структурам, громадським ініціативам потрібно проводити політику популяризації серед молоді отримання професійно-технічної освіти замість вищої, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Протилежної думки дотримуються 23% респондентів, а 11% не змогли відповісти на це питання.

Найчастіше погоджувалися з твердженням про необхідність популяризації ПТУ доктори наук і ті, хто має найбільший науковий стаж.

Соціологічна група "Рейтинг"

Дослідження проведене Соціологічною групою "Рейтинг" у 35 наукових установах серед 1000 працівників наукових установ Дніпра, Києва, Львова, Одеси і Харкова. Дослідження проведено 4-30 вересня 2017 року на замовлення Громадського об'єднання "Форум українського партнерства".

За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у вересні 2017 року дві третини українських науковців (64%) негативно оцінюють розвиток науки в Україні за останні п'ять років. У той же час, найбільш оптимістичні оцінки серед науковців стосуються їх власного наукового розвитку за останні п'ять років. Про поліпшення в цьому випадку заявили 40% опитаних, про стабільність – 37%, про погіршення – лише 10%, а 13% не змогли оцінити стан власних справ.

1 вересня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман висловив думку, що вища освіта необхідно не кожному українцю. "Не обов'язково необхідно, щоб всі мали вищу освіту. Я вважаю, що не кожен може бути вченим і не кожній людині необхідна вища освіта", - сказав прем'єр.