UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українців упевнені, що живуть у країні-аутсайдері

Близько половини українців вважають, що ситуація в Україні через 10-15 років покращиться, а третина громадян впевнені, що буде ще гірше. У регіональному розрізі число оптимістів на Заході суттєво вище, ніж на Сході.

Більше половини українських громадян (59%) відносять Україну до числа країн-аутсайдерів, тоді як більше третини (38%) віднесли Україну до країн, що займають проміжне положення між лідерами і аутсайдерами. Країною-лідером Україну вважають 3% опитаних. Про це свідчать дані 3 донецької компанії Research & Branding Group.

Половина українців (51%) вважають, що Україна може претендувати на гідне місце у світі, тоді як протилежної точки зору дотримуються 41% жителів країни.

У регіональному розрізі число оптимістів істотно розрізняється на Заході і на Сході (від 75% на Заході, до 28% на Сході України), але збігається у Центрі і на Півдні країни (54% у Центрі і 52% на Півдні України).

Ставлення українців до того, що їм довелося жити в Україні, а не в якійсь іншій країні розділилися: 38% опитаних вважають, що їм загалом пощастило жити в Україні, тоді як протилежної точки зору дотримується 31% жителів країни і стільки ж не визначилися зі своїм ставленням до життя в Україні.

У регіональному розрізі число тих, хто вважає життя в Україні везінням, зменшується з Заходу на Схід (від 42% на Заході України до 34% на Сході). Проміжне становище в цьому питанні займає Центральний і Південний регіони де життя в Україні вважають везінням відповідно 39% і 37% жителів.

У цілому українці бачать майбутнє своєї країни через 10-15 років швидше оптимістично: 34% опитаних вважають, що ситуація покращиться, а 13% українців очікують істотного поліпшення ситуації і перетворення України на сильну і процвітаючу державу. Протилежної точки зору дотримуються 23% українських громадян, які очікують швидше погіршення ситуації і 11% тих, хто вважає, що на Україну чекають дуже важкі часи.

Опитування Research & Branding Group проводиться 20-31 серпня 2013 року методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України, АР Крим, містах Київ і Севастополь. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2079 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає +-2,2%. !zn

Читайте також:

Більшість українців вважають, що ситуація в країні за останні два роки дуже погіршилася

Некомпетентність уряду хвилює українців в 1,5 рази більше, ніж півроку тому

Громадяни України довіряють уряду ще менше, ніж міліції

Серед російськомовних підтримка незалежності України вдвічі менша, ніж в цілому по країні