UA / RU
Підтримати ZN.ua

Більшість українців проти компромісів заради миру з Росією

Закріплення в Конституції особливого статусу окремих територій Донецької та Луганської областей підтримують лише 24% українців.

Громадяни України виступають проти певних компромісів, які пропонуються заради встановлення миру в Донбасі, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.

Найбільш неприйнятними виявилися пропозиції проведення місцевих виборів за присутності російських військ (71% вважають такий компроміс неприйнятним і тільки 10% – прийнятним) та повна амністія всіх учасників бойових дій проти українських військ (68% вважають це неприйнятним і 12% згодні на такий компроміс).

Згода на особливі політичні та економічні відносини тимчасово непідконтрольних територій з Росією не знаходить суспільної підтримки: 60% проти, а 13% за.

Переважно неприйнятними виглядають і такі варіанти домовленостей, як формування місцевої поліції, судів та прокуратури в ОРДЛО винятково з місцевих представників (59% та 13%), внесення змін до Конституції щодо надання російській мові статусу державної мови (56% та 24%), надання і закріплення у Конституції "особливого статусу" окремих територій Донецької та Луганської областей (55% та 24%), а також ухвалення закону про нейтральний та позаблоковий статус України (45% називають неприйнятним компромісом, але 30% були б із цим згодні).

Опитування було проведено Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова 16-20 грудня 2016 року серед 2000 респондентів за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте також: Третина українців хочуть провести референдум про статус Донбасу

Мінські угоди були підписані 12 лютого 2015 року за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Документ передбачає припинення вогню, надання Донбасу особливого статусу і відновлення контролю українською армією за кордоном з Росією.