Більшість громадян України (56%) вірять, що країна подолає існуючі проблеми і труднощі і стане заможною, процвітаючою державою, не вірять в це 22%, а ще 22% не визначилися, свідчать дані опитування Центру Разумкова.
У той же час лише меншість очікують цього в найближчому майбутньому – 39% вірять у свої власні перспективи гідного життя, тоді як 55% – у перспективи гідного життя в Україні для їх дітей, онуків.
Найбільше оптимістично налаштованих громадян, які вірять, що Україна подолає існуючі проблеми і труднощі і стане заможною, процвітаючою державою – на Заході (71%) та в Центрі (60%). На Донбасі таких 52%, на Сході – 47%, а найменше – у Південному регіоні (37%).
Хоча в усіх регіонах частка "оптимістів" перевищує частку "песимістів" (тобто тих, хто не вірить у те, що Україна стане заможною і процвітаючою).
Віра як у майбутнє України, так і у власне майбутнє та майбутнє дітей та онуків більшою мірою виражена у молодих людей. Вірять у те, що Україна подолає існуючі проблеми і труднощі і стане заможною, процвітаючою державою, 63% тих, кому від 18 до 29 років і 51% тих, кому 60 і більше років.
Оптимізм стосовно майбутнього України, власного майбутнього та майбутнього дітей і онуків в Україні помітно більшою мірою виражений у етнічних українців, порівняно з етнічними росіянами – вірять у те, що Україна подолає існуючі проблеми і труднощі і стане заможною, процвітаючою державою, 59% етнічних українців і лише 39% етнічних росіян (серед останніх це рівно стільки ж, скільки тих, хто не вірить у це).
Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова 18-23 листопада 2016 року в усіх регіонах України за винятком окупованих територій серед 2015 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
За даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, проведеного у липні 2015 року, 48% українців вважають, що нова українська влада не досягла ніякого прогресу у здійсненні реформ. При цьому 51% зізналися в тому, що не готові докладати особисті зусилля заради успіху реформ у країні.