Кількість росіян, які позитивно оцінюють нинішні російсько-українські відносини, за останні три роки зросла на 10 відсоткових пунктів, однак кількість негативних відгуків як і раніше значно більша, свідчать дослідження соціологів.
Більше половини росіян (55%) тією чи іншою мірою негативно оцінюють сьогодні відносини між Росією і Україною: 29% визначають їх як "прохолодні", 23% називають "напруженими" і 3% - "ворожими", повідомили соціологи ВЦВГД, подаючи результати своїх листопадових досліджень.
Про нейтральність зараз заявляють 22% респондентів, а про дружбу, добросусідство і теплі відносини між двома країнами кажуть у цілому 20% респондентів.
За даними соціологів, за останні три роки кількість позитивних відгуків зросла у цілому більш ніж на 10 відсоткових пунктів (з 9% в 2010 році), а негативних скоротилося на 10 п.п. (з 65%).
Про плани України укласти з Євросоюзом угоду про створення зони вільної торгівлі чули 72% росіян, при цьому тільки 18% респондентів сказали, що їм "добре про це відомо", а кожен другий (54%) зізнався, що має лише поверхневі відомості і не знає подробиць. Найбільшу обізнаність демонструють представники старшого покоління - кожен п'ятий у віці від 45 років і старше, тоді як серед молодих людей (від 18 до 34 років) - лише кожен десятий.
Розмірковуючи над тим, чи матиме якийсь вплив підписання договору між Україною та Євросоюзом на російсько-українські відносини, респонденти частіше приходять до думки, що не вплине ніяк (42%). Про можливе зростання напруженості між країнами, у зв'язку з цією подією, заявили 26% росіян, а у позитивні зміни вірять лише 2% опитаних.
Опитування ВЦВГД проводилося 24-25 листопада за участю 1600 осіб у 130 населених пунктах у 42 областях, краях і республіках Росії. !zn
Читайте також:
Більше третини росіян хочуть підконтрольності Києва Москві
Євроінтеграцію підтримують 45% українців, вступ до Митного союзу - 14%
Більшість українців очікують зростання тиску Росії після асоціацію з ЄС