UA / RU
Підтримати ZN.ua

Безкоштовна правова допомога: як її отримати учасникам бойових дій

Роз'яснення дали у Мін'юсті.

В Україні військовослужбовці та ветерани війни мають право на безоплатну правову допомогу (БПД). Зокрема, вони можуть отримати консультації з питань звільнення з військової служби, переведення до іншої частини, а також оформлення спадщини, розлучення, стягнення аліментів та інших. У пресслужбі Міністерства юстиції розповіли, як військовим отримати безкоштовну правову допомогу.

Які послуги правової допомоги можуть отримати УБД

У відомстві зазначили, що учасники бойових дій (УБД) мають право на усі види правничих послуг від системи безоплатної правничої допомоги: від консультацій до представництва інтересів у суді.

Читайте також: Соціальна підтримка: як УБД оформити пільг на комунальні послуги

Допомогу штатних юристів центрів з надання безоплатної вторинної правничої допомоги або адвокатів, які співпрацюють з системою БПД, ці люди можуть отримати для:

Якщо військовий не має статусу УБД, він може звернутися до системи БПД по первинну правничу допомогу: консультації, роз’яснення, допомогу у складенні документів, крім документів для звернення до суду.

Як звернутися по правову допомогу

Для отримання усної консультації, можна звернутися до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.

Читайте також: Розлучення під час війни: чи можна розірвати шлюб з військовим

Безкоштовні також дзвінки з мобільного застосунку Telegram за посиланням.

Для отримання письмової консультації можна скористатися Telegram-ботом. Або звернутися до найближчого бюро правничої допомоги.

У випадку, якщо УБД потрібна допомога зі зверненням до суду (допомога зі складенням заяви, представництво інтересів у суді), необхідно знайти найближче бюро правничої допомоги та подати такі документи:

Також військові можуть дізнатися, як отримати онлайн вторинну правову допомогу за посиланням.

Раніше ми писали, як переселенцям отримати безкоштовну правову допомогу.