UA / RU
Підтримати ZN.ua

Без жорсткого рішення Мінекономіки та через безвідповідальність МОЗ експорт медтоварів вчасно не заборонили

У Кабміні також прокололися в цьому питанні.

Рада нацбезпеки та оброни ще 31 січня доручила Міністерству економіки разом з Міністерством охорони здоров'я, Державною митною службою та Міністерством фінансів внести в Кабмін пропозиції щодо можливості запровадження тимчасової заборони експорту медичних товарів, у разі їхнього дефіциту. Про труднощі реалізації рекомендацій Мінекономіки повідомило РНБО більш ніж через місяць, 5 березня. А сам заборона на експорт не була введена вчасно.

Для початку міністр Кабінету міністрів, який відповідає за документообіг, усвідомлюючи важливість документу в умовах епідемії коронавірусу, мав зробити звернення РНБО невідкладним та терміновим. Однак, відповідної резолюції він не видав. Згідно з українським законодавством, чиновники без відсутності вказаної резолюції, мали повне право відповідати місяць.

У свою чергу Міністерство охорони здоров'я не надало Мінекономіки інформацію про те, чи є в Україні дефіцит медтоварів, які необхідні для здійснення протиепідемічних заходів. Як повідомляло ZN.UA, остаточний перелік товарів, які необхідно закупити для захисту медиків, та у якій кількості, Кабінет міністрів зміг сформувати лише 20 березня. Про закупку товарів щодо захисту населення мова взагалі не йшла.

У результаті заборону на експорт медичних товарів уряд вчасне не ввів, через бюрократичні процедури, в яких МОЗ виявило свою повну безвідповідальність, а Міністерство економіки не ухвалив оперативне жорстке рішення з цього приводу.

Станом на 23 березня в Україні офіційно підтвердили 73 випадки захворювання на корона вірус, три з яких стали летальними. Зокрема, у Дніпропетровській області – 2 випадки, Донецькій області – 1 випадок, Житомирській області – 2 випадки, Івано-Франківській області – 5 випадків, Київській області – 5 випадків, Львівській області – 2 випадки, Тернопільській області – 1 випадок, Черкаській області – 1 випадок, Чернівецькій області – 25 випадків, у Києві – 29 випадків. Один із українців, який захворів на Covid-19, вже одужав.

З 12 березня в Україні діє тритижневий карантин. Згодом Кабмін посилив обмежувальні заходи. До 3 квітня призупинено навчання, закриті кордони, скасовано масові заходи, обмежена робота громадського транспорту і закладів, призупинено міжміське і авіасполучення.