UA / RU
Підтримати ZN.ua

Без суржика: як сказати українською «горбушка»

Є два милозвучні варіанти.

З перших днів війни, яку розпочала Росія, багато українців відмовилися від використання російської мови у побуті. Але іноді вони помилково використовують суржикові слова.

Читайте також: Без суржика: як сказати українською «з прошедшим»

Мовознавець Олександр Авраменко в ефірі «Сніданку з 1+1» розповів, як правильно українською сказати «горбушка».

 Він пояснив, що слово «горбушка» є суржиковим і вживати його не можна.

Експерт зазначив, що при випіканні хліба, зокрема паляниці, утворюється суха, іноді пригоріла скоринка. Саме її чимало українців називає її «горбушкою».

«Українською скибку від непочатого краю хлібини називають «окраєць» або «цілушка», – уточнив Олександр Авраменко.

Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Але, по-перше, деякі з цих спеціалістів прогнозують, що значна кількість таких ентузіастів знову відкотиться до звичної російської, щойно військова загроза спаде і ми повернемося до звичних умов життя. По-друге, деякі з цих "нових українців" говорять державною виключно в публічному просторі. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.