UA / RU
Підтримати ZN.ua

Без «давайте»: як правильно висловити заклик до дії українською

Багато українців хоче покращити свою мову.

З перших днів повномасштабного вторгнення Росії, більшість українців відмовилась від використання російської мови у побуті, навчанні та роботі і перейшла на українську. Часто вони хочуть покращити свою мову та говорити без помилок.

Читайте також: Печериця чи шампіньйон: як правильно називати гриби

Викладачка, методистка, авторка навчальних матеріалів на платформі «Є-мова» Оксана Гордійчук розповіла, як правильно висловити заклик до дії українською, пише NV.

«Після звертання до людини ми часто висловлюємо наказ, прохання, побажання чи заклик до дії. Українською це найкраще робити за допомогою наказового способу дієслова. Замість «пішли додому» — «ходімо додому», замість «давайте зробимо це разом» — «зробімо це разом», — пояснила вона.

Експертка також порадила самостійно шукати інформацію та вдосконалювати свою мову.

 «Можете утворити наказовий спосіб від дієслів «думати», «розглянути», «ввімкнути», «прати» і «напоїти»? Якщо, на жаль, ні, то ви знаєте, що робити. Я про пошук інформації, яка допоможе вам розібратися з правилами», — порадила вона.

Лайфхаків, «як російськомовному перейти на українську», вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Але, по-перше, деякі з цих спеціалістів прогнозують, що значна кількість таких ентузіастів знову відкотиться до звичної російської, щойно військова загроза спаде і ми повернемося до звичних умов життя. По-друге, деякі з цих «нових українців» говорять державною виключно в публічному просторі. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова «Перехідний вік мови» на ZN.UA.