UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Белавіа" заборонила польоти в Україну до кінця літа

Авіакомпанія дала інструкцію пасажирам, які придбали квитки завчасно. 

На фоні припинення авіасполучення між країнами білоруська авіакомпанія "Белавіа" заборонила польоти в Україну до 25 серпня. Про це повідомляє пресслужба авіакомпанії. 

"У зв'язку з забороною влади України на виконання рейсів "Белавіа" авіакомпанія змушена скасувати польоти в/з Києва, Львова, Одеси і Харкова з 26 травня по 25 серпня", - йдеться в повідомленні. 

Пасажири, які завчасно придбали квитки, отримають свої гроші без урахування штрафів. Як альтернатива, клієнти також зможуть змінити дату вильоту впродовж строку дії авіаквитка.

Варто зауважити, що цей термін дії становить 1 рік він придбання для невикористаних квитків, а також 1 рік з моменту початку польоту для частково використаних квитків.

Для фінансового відшкодування пасажири повинні звернутися в місця купівлі квитків. 

Читайте також: Латвія обмежує авіасполучення з Білоруссю

Нагадаємо, 23 травня в аеропорту Мінська був екстрено посаджений літак Ryanair рейсу Афіни-Вільнюс. Пізніше стало відомо про те, що на борту літака знаходиться опозиційний журналіст Роман Протасевич, його затримали. Інформацію про затримання Протасевича підтвердили в МВС Білорусі. На батьківщині журналіст є підозрюваним за статтею 293 КК Білорусі, йому може загрожувати страта.

В ЄС виступили з першою офіційною заявою після того, що сталося. Там переконані, що літак здійснив вимушену посадку в аеропорту Мінська через дії білоруського військового літака.

В Офісі президента України заявили про те, що вимушена посадка в Білорусі літака Ryanair рейсом Афіни-Вільнюс є прямим проявом міжнародного тероризму.

Згодом ВРУ прийняла рішення про припинення авіасполучення з Білоруссю з 26 травня. 

24 травня в МВС Білорусі повідомили про місцеперебування опозиційного журналіста. Також державні білоруські ЗМІ поширили відео, на якому Протасевич спростовує інформацію про проблеми зі здоров'ям, а також говорить, що співпрацює з білоруськими правоохоронцями і дає свідчення.

Про те, які наслідки матиме викрадення Протасевича для білоруської опозиції, Білорусі та України - читайте в статті Володимира Кравченка «Зона, заборонена для польотів».