"Начинка" бебі-боксів, які мами стали отримувати з 17 вересня, явно не "тягнула" на 5 тис. грн. Однак Мінсоцполітики, Секретаріат Кабміну і ЮНОПС зберігали мовчання. Хоча контракт з постачальником був підписаний 31 серпня, переможець - "ТК-Домашній текстиль" - був оголошений ще на початку серпня з сумою 3228 грн за "пакет", включаючи доставку. Однак областям продовжували розсилати договори, вимагаючи з них перерахувати суми з розрахунку 5 тис. грн за коробку плюс комісійні.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Алла Котляр. За її словами, не зробили перерахунок і після підписання контракту, хоча гроші перераховуються постачальнику далеко не відразу.
"Чому? Висновок напрошується тільки один: хтось дуже хотів украсти цю різницю, яка становить, за нашими підрахунками, близько 180 млн грн. І це - лише за один квартал. За рік вийшло б уже 360 млн, а за два (на які розрахований проект) - 720 млн грн. Зовсім непогано, і на рівному місці, - зазначає оглядач. - тільки 16 жовтня на прес-конференції, що відбувалася в Кабміні з участю представників Мінсоцполітики, Мінздоров'я, ЮНОПС і ЮНІСЕФ, нарешті озвучили справжню ціну бебі-боксу - 3377,3 грн. 3228 грн - постачальнику, українській компанії "ТК-Домашній текстиль", яка виграла тендер на поставку 100 тис. "пакунків малюка" з упакуванням та логістикою (рішення про переможця, за словами представника ЮНОПС Андрія Буряковського, приймали не в Україні, а в європейському офісі ЮНОПС у Копенгагені); 4,5% - ЮНОПС, "щоб організація на корпоративному рівні могла зберігати високі стандарти", і до них - ще 4,04 грн за пломбування коробки, про яке зразу не подумали. Навіть 4,04 грн не подарував ЮНОПС Україні, дарма що в зареєстрованому в МЕРТ проекті міжнародної технічної допомоги йдеться про співфінансування".
Детальніше про скандали з "пакунками малюка" читайте в матеріалі Алли Котляр "Бебі-бокси Пандори-2" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".