UA / RU
Підтримати ZN.ua

Баканов назвав кількість справ щодо військової агресії РФ

За сім років їх більше 23 тисяч.

Слідчі СБУ з лютого 2014 року відкрили понад 23 тисяч кримінальних проваджень щодо злочинів, пов'язаних з російською військовою агресією проти України.

За всіма відкритими справами здійснюється розслідування, заявив глава СБУ Іван Баканов на нараді в середу, 14 липня, повідомляє сайт відомства.

"СБУ системно захищає національні інтереси і безпеку України. Зараз наші підрозділи розслідують майже 2000 кримінальних проваджень, пов'язаних зі збройною агресією Російської Федерації та злочинами, вчиненими в умовах збройного конфлікту", заявив Баканов.

За 7 останніх років завершено розслідування і направлено до суду понад 3,5 тисячі кримінальних проваджень.

З 2014 року слідчі СБУ повідомили про підозру понад 6 тисячам осіб, з них 261 громадянину Росії. До судів направили понад 3,5 тисячі кримінальних проваджень, понад 1200 осіб уже визнані винними.

Читайте також: Данілов порівняв обороноздатність України-2021 і України-2014

За твердженням глави відомства, розслідування цих злочинів ускладнюється тимчасовою окупацією і бойовими діями на сході України. Саме вони унеможливлюють фізичний доступ слідчих і прокурорів до документів і особам, які перебувають на непідконтрольних територіях.

Також Баканов заявив, що зараз в СБУ почали реформу органів досудового розслідування - планують створити спецпідрозділи з розслідування злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, в органах СБУ в Донецькій і Луганській областях.

Раніше повідомлялося, що існує ймовірність, що російські окупаційні війська готуються до нового загострення в Донбасі. Командування ООС повідомляє, що вони почали стягувати військову техніку в населені пункти.

Те, що прокремлівські бойовики розміщують озброєння за межами виділених місць його зберігання зафіксували безпілотники ОБСЄ.

Раніше під Офісом генпрокурора правозахисники під час акції вимагали від генерального прокурора Ірини Венедиктової пояснень раптового відсторонення заступника генерального прокурора Гюндуз Мамедов від керівництва департаментом нагляду за кримінальними справами щодо злочинів, здійснених в умовах збройного конфлікту і про підпорядкування структури самої Венедиктової.

Венедиктова 29 червня підписала наказ і вивела "департамент війни" з підпорядкування Мамедова і передала в підпорядкування заступник генпрокурора Максиму Якубовскому, який раніше був юристом проросійського політика Віктора Медведчука. Але Якубовський очолював департамент менше доби - Венедиктова передала ці повноваження самої себе.

Ряд правозахисних та громадських організацій вже звернулися до посольств, щоб дипломати рекомендували Венедиктової повернути Мамедову "департамент війни". Вони також просили президента забезпечити незалежність департаменту, який генпрокурорка забрала у Мамедова.