UA / RU
Підтримати ZN.ua

Авіакатастрофа МАУ: українська пошуково-рятувальна група готується до вильоту в Іран

Уряд під час позачергового засідання ухвалив відповідне рішення.

Уряд ухвалив рішення про направлення пошуково-рятувальної групи до Ірану, де розбився український літак, повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук. У результаті авіакатастрофи загинули 176 осіб.

"Щойно Уряд ухвалив рішення про відправлення пошуково-рятувальної групи до Ірану для здійснення спільних заходів щодо розслідування причин трагедії та репатріації тіл загиблих громадян України", - йдеться у повідомленні.

Гончарук додав, що групу вже готують до вильоту.

У той же час президент Володимир Зеленський зазначив, що в групі, яка полетить до Ірану, представники Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міноборони, Міністерства закордонних справ, МВС, Служби безпеки України, РНБО, Державної авіаційної служби, Нацбюро з розслідування авіаційних подій та інцидентів з цивільними повітряними суднами та "Міжнародних авіаліній України".

За його словами, зараз продовжуються консультації з іноземними партнерами. Уряд у свою чергу тримає зв'язок із рідними загиблих для здійснення аналізу ДНК.

Читайте також: Авіакомпанії по всьому світу призупиняють польоти над Іраном і Іраком: список

Зазначимо, що в авіакатастрофі в Ірані загинуло щонайменше 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Окрім українців на борту літака також перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану. Загалом на борту українського літака було 167 пасажирів та дев'ять членів екіпажу. В МАУ опублікували повний список осіб, які загинули в авіакатастрофі.

В Ірані причиною авіакатастрофи пасажирського лайнера вважають загоряння двигуна.

Як зазначили в "МАУ", літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Офіс генерального прокурора України почав розслідування щодо авіакатастрофи. Справу відкрили за ч. 3 статті 276 ККУ (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).

Детальніше про трагедію читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо".