UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аваков про справу Шеремета: "Деякі матеріали передали до суду, звертаємо увагу на конспірологічні версії"

Зокрема, до суду передали матеріали щодо епізоду, де фігурують Дугарь, Антоненко та Кузьменко.

Голова Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про те, що матеріали справи вбивства журналіста Павла Шеремета направили в суд. За його словами, слідство звертає увагу навіть на "конспірологічні версії".

"Слідство передало всі матеріали справи до суду і в змагальному процесі суд має встановити істину, також як і запобіжні заходи. Не потрібно спекулювати політично навколо цієї ситуації", - заявив Аваков під час виступу у Верховній Раді.

Він додав, що не може розповідати деталі справи. За словами Авакова, в рамках "епізоду щодо трьох підозрюваних" для адвокатів відкриті всі 38 томів матеріалів справи.

"З інших епізодів цієї справи, щодо замовників, організаторів, механізмів, виконання та інших співучасників слідство триває. Воно може оновлюватися новими фактами, і вони стануть відомі суспільству. Ми звертаємо увагу на всі версії, які є. В тому числі й на конспірологічні, які з'являються в просторі за участі деяких резонансних персонажів. Ця справа має йти своїм чередом, незалежно від політичних спекуляцій", - додав Аваков.

Читайте також: Аваков запевняє, що у всіх підрозділах поліції слідчі дії фіксуватимуть на відео

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Апеляційний суд Києва залишив запобіжні заходу без змін, проігнорувавши десятки бажаючих взяти Кузьменко й Антоненка на поруки, а також на інформацію про алібі підозрюваних і аргументи захисту щодо хибності наданих слідством доказів.

Згодом підозрюваним кілька разів продовжували запобіжні заходи.

Колеги Шеремета з "Української правди" також засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.