UA / RU
Підтримати ZN.ua

Армія РФ чотири рази вторгалася в Україну – Corriere della Serra

Востаннє вторгнення російських солдатів відбулося місяць тому.

За останні 12 місяців армія Росії чотири рази переходила кордон України і вступала в бій проти українських військових. Про це виданню Corriere della Serra сказав неназваний російський чиновник, пов'язаний з партією "Единая Россия" і російським військовим командуванням.

"Кожного разу йшлося про цільові операції, в яких брали участь не більше трьох тисяч спецназівців", - сказав співрозмовник видання.

Вперше це сталося в серпні 2014 року, коли армія України мала великі бойові успіхи у боротьбі проти проросійських терористів. Тоді російська армія вторглася і вступила в бій проти українських сил під Іловайськом. Вдруге російські солдати незаконно перетнули український кордон в 2014 році, але в бій не вступили.

"Це була превентивна присутність, щоб не дозволити військам Києва зірвати "вибори" на захоплених територіях", - розповів неназваний російський чиновник.

Згодом, в січні 2015 року російським військам знову наказали вторгнутися в Україну, коли тривали переговори в Мінську. Тоді армія РФ вдарила по українським позиціям в Дебальцево. Бій був запеклий, але сили України все ж відступили.

Востаннє армія Росії вторгалася в Україну минулого місяця. Але, знову таки, цього разу сутички з українськими військами не відбулося.

"В серпні Київ зосередив 90 тисяч солдатів і був готовий йти в наступ. В нас не було вибору. Але наша присутність спрацювала як фактор стримування. Канцлер Німеччини Ангела Меркель теж натиснула на Петра Порошенка, переконавши його відмовитися від наступу, оскільки може воно може закінчитися великими жертвами", - розповів виданню співрозмовник з Росії.

Він також уточнив, що сьогодні в так званих "ДНР" і "ЛНР" перебувають близько 60 тисяч бойовиків, з них дві треті - місцеві. 10 тисяч терористів – це громадяни України з інших регіонів, а ще 9 тисяч – російські військові.

Сьогодні президент України Петро Порошенко пообіцяв показати Генсекретарю НАТО докази присутності військ Росії в Україні. Також він згадав Будапештський меморандум, який був підписаний в 1994 році після добровільного позбавлення України ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки для країн, що його підписали.

У свою чергу, глава Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив, що регулярні російські війська замінили бойовиків в Донбасі.

"Ті (бойовики, - ред.) як обкуряться чи нап'ються, гатять з чого завгодно, і не звертають уваги ні на які команди з Кремля чи Донецька. А сьогодні на передові рубежі вийшли регулярні російські війська", - сказав він.

А екс-глава МЗС Швеції Карл Більд заявив про створення Росією військових корпусів в Донбасі. Крім цього, він додав схему, на якій зазначено, де і які підрозділи розміщені територіально.

У серпні секретар РНБООлександр Турчинов також повідомляв, що Росія сформувала в Донбасі два армійських корпуси по типу "Ваффен-СС". За його даними, штатна чисельність двох корпусів - до 35 тис. чоловік. Додатково на окупованій території знаходиться військовий резерв у складі 21 тактичної групи ЗС Російської Федерації (15 батальйонних, 6 ротні) чисельністю понад 9 тис. осіб.

Пізніше в СБУ показали структуру управління російськими військами в Донбасі. За даними відомства, російсько-терористичні війська розділені на два армійських корпуси: 1 АК під Донецьком, 2 АК – під Луганськом. Керує діяльністю цих корпусів Генштаб ВС РФ через штаб Південного військового округу і ще, як мінімум, 8 генералів були залучені у військові дії в Донбасі.

А в цей же час, видання Forbes писало, що Кремль і проросійські бойовики в Донбасі не на одній стороні. Путін добре розуміє той факт, що анексований Донбас стане великим економічним тягарем для Росіїі буде ще більше виснажувати її бюджет. І у складі РФ самопроголошені "республіки" в Донбасі не зможуть впливати на політику в Україні. Тому Москва намагається примусити Київ перетворити країну на федерацію з автономіями, які будуть блокувати її реформи. У той час бойовики мають інші плани на Донбас