Росія постійно та системно порушує міжнародні акти у сфері прав людини, принципи та норми міжнародного права. Саме міжнародне право гарантує Україні суверенітет та територіальну цілісність, якій загрожують війська на кордоні з Україною. З такою заявою виступила Асоціація правників України.
"Починаючи з 2014 року, Росія, всупереч нормам міжнародного права, окупувала АР Крим, м. Севастополь і частину Донецької та Луганської областей України. Це є порушенням імперативних норм міжнародного права та збройною агресією проти України", — заявили в АПУ.
Правники нагадали, що саме відкриті погрози вторгнення в Україну Росія використовує як засіб впливу на Західні країни.
"Можливість військового вторгнення на територію України використовується Російською Федерацією як засіб впливу на внутрішню й зовнішню політику України та політику міжнародних організацій щодо України. У грудні 2021 року Росія відкрито висловила ультиматум Сполученим Штатам Америки щодо недопущення подальшого розширення НАТО на країни колишнього СРСР, передусім маючи на увазі Україну, і припустила застосування сили у разі незгоди з цього питання", — йдеться у заяві.
У АПУ нагадали, що норми міжнародного права захищають статус України як незалежної та суверенної держави.
"АПУ наголошує на тому, що міжнародне право забороняє агресію, а суверенітет і територіальна цілісність України забезпечені та гарантовані низкою міжнародних договорів… Будь-які дії Російської Федерації, спрямовані на порушення суверенітету та територіальної цілісності України, вчинені у будь-якій формі та з будь-якою ціллю («захист російськомовного населення на сході України», «захист громадян РФ», тобто осіб, які отримали паспорти РФ як результат примусової паспортизації, «визнання та підтримка» так званих Донецької та Луганської народних республік тощо), є міжнародно-протиправними та засуджуються правовою спільнотою України", — наголосили в Асоціації.
Правники повідомили, що готові усіма доступними їм силами допомагати державі протистояти агресії РФ проти України.
"Асоціація готова до співпраці з Верховною Радою, урядом та Президентом України, міжнародними організаціями та дипломатичними установами для надання будь-якої юридичної підтримки, правової експертизи чи юридичного супроводу процесів у міжнародних судових установах, необхідних для протидії збройній агресії РФ і захисту суверенітету та територіальної цілісності України", — запевнили в АПУ.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті "Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах".