UA / RU
Підтримати ZN.ua

Апеляційний суд залишив Семенченка під вартою до кінця травня

Взяти ексдепутата на поруки хотів лідер ОУН Микола Коханівський та інші.

Київський апеляційний суд залишив під вартою фігуранта справи про створення приватної військової компанії, колишнього народного депутата Семена Семенченка. Засідання суду транслювалося наживо у YouTube.

Суд залишив без змін постанову Печерського районного суду Києва про арешт Семенченка до 24 травня. Рішення суду апеляційної інстанції оскарженню не підлягає.

Семенченка хотіли взяти на поруки лідер ОУН Микола Коханівський, екс-народний депутат Степан Хмара, волонтери та фермери з Дніпропетровської області.

Нагадаємо, 26 березня Печерський районний суд Києва обрав Семенченку запобіжний захід у вигляд тримання під вартою до 24 травня без права на заставу. Наступного дня стан здоров’я ексдепутата погіршився, він потрапив до лікарні.

Інший фігурант справи, «позаштатний агент НАБУ» Євген Шевченко вийшов із СІЗО 30 березня під заставу у п’ять млн гривень.

Читайте також: "Агент НАБУ" Шевченко: Справа про "ПВК Семенченка" є помстою Єрмака

24 березня в СБУ повідомили про викриття так званої приватної військової компанії, її діяльність була спрямована на підготовку до здійснення тяжких злочинів, зокрема проти основ національної безпеки.

За даними СБУ, до складу компанії входило понад 150 осіб, а сама організація діяла під прикриттям охоронних фірм і громадських організацій. У справі фігурують колишній народний депутат Семен Семенченко ( «Самопоміч») і Євген Шевченко.

За версією спецслужби, Семенченко був фактично організатором, керівником і безпосередньо укладав трудові контракти та договори, йому оголошено підозру за ч.3 ст.260 КК (створення не передбачених законом воєнізованих і збройних формуванні). А Шевченко, забезпечував пошук каналів фінансування і поставок амуніції, спеціального спорядження, техзасобів і боєприпасів, його підозрюють за ч.2 ст.260.

Сам Шевченко заявляв, що не має відношення до охоронної компанії, яку створив Семенченко. Він розповів, що планував створити ПВК для роботи в Сирії і Афганістані, яка мала охороняти об'єкти і супроводжувати конвої за контрактами Державного департаменту США.