UA / RU
Підтримати ZN.ua

Апеляція в РФ залишила в силі вирок кримському журналісту Аметову

Його хочуть запроторити до колонії на 11 років.

Російський апеляційний суд залишив чинним вирок цивільному журналісту Ернесу Аметову, повідомляє «Кримська солідарність». Раніше його засудили до 11 років колонії суворого режиму у сфальшованій справі Хізб ут-Тахрір.

Дружина Аметова вважає цей вирок помстою російської спецслужби за відмову її чоловіка наклепувати на своїх єдиновірців.

«Ернес – віруюча людина. Він вірний Богові та своїм життєвим принципам. Коли він відмовився, йому сказали: "Отже, сидітимеш з усіма"», — розповіла вона.

Жінка додала, що за нинішньою боротьбою силовиків з тероризмом ховається бажання здобути високі посади і що їм не важливо садять вони реальних терористів, чи звичайних людей.

За словами Ернеса Аметова, суд ухвалив вирок швидко, не заглиблюючись у деталі.

«Суд мені більше нагадав конвеєр із закочування кришок консерв — настільки бездоганний і лякаюче швидкоплинний, налагоджений до ідеалу процес. Мов вони не долю людини вирішують, а закочують чергову консерву. [Для суду це] нічого особистого, просто бізнес», - зазначив Ернес Аметов.

2020 року на винесенні вироку учасникам «другої Бахчисарайської групи» його виправдали та звільнили в залі суду через відсутність доказів провини. Це був перший подібний випадок у справах Хізб-ут-Тахрір не лише в Криму, а й у Росії. Але у березні 2022 року апеляційний суд переглянув рішення Південного окружного військового суду та надіслав справу на новий розгляд.

11 квітня вона знову надійшло до суду. Ернес Аметов добровільно прибув на попереднє слухання з повторного розгляду. Суддя Олексій Магомадов ухвалив рішення відправити кримського татарина під варту на два місяці.

Прокуратура знову звинуватила Аметова в участі у терористичній організації та спробі державного перевороту у Криму. Кримський татарин злочини, що йому інкримінуються, заперечує.

[quote type="commas" author=""]11 жовтня 2017 року в Бахчисараї у шістьох кримських татар пройшли обшуки. Сейран Салієв, Марлен Асанов, Тимур Ібрагімов, Сервер Зекерьяєв, Мемет Белялов та Ернес Аметов були безпідставно взяті під арешт.

Протягом усього слідства не було подано жодного доказу провини та причетності підсудних до терористичних актів чи насильства.

Читайте також: Фонд актора Джорджа Клуні закликав Росію зняти звинувачення щодо фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір"

В основу обвинувального вироку були покладені свідчення «секретного свідка» та висновки релігієзнавчої експертизи, виконаної експертами в галузі культурології та філології.

Згідно з матеріалами справи, обвинувачені не мали зброї, вибухівки, боєприпасів, не планували вчиняти терористичний акт та не закликали інших до здійснення терористичних дій. Відсутні будь-які докази, що свідчать про спробу повалення конституційного ладу Російської Федерації та захоплення влади. Матеріали справи містять аудіозаписи, на яких зафіксовано, що засуджені вели дискусії на релігійні та політичні теми. Що фактично і було єдиним доказом скоєння ними злочину терористичного характеру.

На сьогодні в Криму за подібними звинуваченнями заарештовано, перебувають під слідством і засуджено вже близько 70 осіб. При цьому арештів за цими звинуваченнями в Криму з кожним роком стає дедалі більше.