UA / RU
Підтримати ZN.ua

Антикорупційний суд відмовився анулювати підозру Гладковському

НАБУ інкримінує колишньому заступнику секретаря РНБО зловживання службовим становищем і недостовірне декларування.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду відмовилася скасовувати підозру, оголошену Олегу Гладковскому, колишньому заступнику секретаря Ради національної безпеки і оборони, повідомляє прес-служба суду.

У середу, 20 травня, колегія суддів апеляційну скаргу адвоката Гладковського і відхилила її. Апеляційна палата залишила в силі ухвалу слідчого судді ВАКС від 4 травня, який також відмовився анулювати підозру.

Читайте також: Росія й Іран увійшли до топу "мисливців" на свободу преси – "Репортери без кордонів"

НАБУ затримало Олега Гладковського 17 жовтня минулого року на паспортному контролі в аеропорту "Бориспіль" при спробі вилетіти з країни. Йому оголосили підозру у зловживанні службовим становищем і декларуванні недостовірної інформації.

Гладковського заарештували, і він вийшов з СІЗО після внесення 10,6 млн гривень застави. Йому одягли електронний браслет, зобов'язали здати закордонні паспорти та виконувати інші розпорядження суду.

За даними слідства, Гладковський використав владу та службове становище не в інтересах служби, а з метою одержання неправомірної вигоди ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", де він є кінцевим бенефіціаром. Також він не задекларував доходи дружини від здачі в оренду дорогої нерухомості в центрі Києва, про яку йому було відомо.

Наприкінці лютого проєкт Bihus.Info оприлюднив розслідування, присвячене масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні особи, наближені до п'ятого президента Петра Порошенка: Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, і колишній голова "Укроборонопрому" Павло Букін.

ZN.UA неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук", "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".