В Україні зростає кількість госпіталізацій із коронавірусом - за тиждень цей показник збільшився на 17%. Ліжка з киснем зараз заповнені на 9%, реанімаційні - на 12%. Такі дані наводить Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE). Говорити про початок нового спалаху ще рано, вважає керівник Центру Юрій Ганіченко, але такі показники - провісники її наближення.
«Госпіталізації пацієнтів із COVID-19 за тиждень зросли на 17%. До цього ми говорили про зростання на 3-5% госпіталізацій. Ми очікуємо, що вже протягом найближчого тижня кількість госпіталізацій може стати більшою, ніж виписки - це означатиме, що навантаження на систему охорони здоров'я почне поступово збільшуватися », - зазначив аналітик на онлайн-брифінгу 3 серпня.
За словами Ганіченка, зараз епідситуація в країні відносно стабільна, рівень тестування відносно стабільний. Коефіцієнт виявлення нових випадків COVID-19 поступово погіршується, але незначно, залишаючись безпрецедентно хорошим - 2,3%.
Минулого тижня Україна перемістилася з п'ятого на сьоме місце за рівнем смертності від ковіду на 100 тисяч населення. На тлі зростання смертності в інших країнах Європи, смертність в Україні перебуває на плато. І це плато найближчим часом ще продовжиться.
«Однак ми бачимо відчутні тривожні дзвіночки в тому плані, що завантаженість «ковідних» ресурсів поступово почала зростати - це невелике зростання, але вже йде тренд на збільшення навантаження на систему охорони здоров'я, але це ще можливе коливання навколо так званого рівня плато», - цитує аналітика «УНІАН».
Водночас Ганіченко наголосив на тому, що поки рано говорити про початок спалаху COVID-19 в Україні: «17% - це виглядає великим відсотком, але попри те, що рівень госпіталізацій зараз є відносно невеликим, ці 17% не свідчать про велике зростання. На малих числах цей відсоток не означає, що вже почався спалах ».
У світі поширюється новий, більш заразний штам коронавірусу «Дельта». За словами голови Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедроса Гебреєсуса, цю мутацію виявлено вже в 111 країнах, що свідчить про початок нової хвилі пандемії.
В Україні штам «Дельта» офіційно «з'явився» лише 23 червня, за даними МОЗ, зараз в країні лабораторно підтверджено 17 випадків інфікування новим штамом серед мешканців Києва, Закарпатської, Миколаївської і Львівської областей. Усі хворі нещодавно повернулися з інших країн. Втім, за словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, штам «Дельта» починає поширюватися і всередині країни, а не лише ввозитися з-за кордону.
На думку науковців НАН України, статистика захворюваності на коронавірус свідчить про наближення нової хвилі епідемії в Україні. З огляду на поширення мутації «Дельта», вона може мати «вибухові темпи». У відповідь на запитання ZN.UA очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, як його відомство готується протидіяти новому штаму.
Адаптивний карантин в Україні діє до 31 серпня, однак з 1 вересня його можуть продовжити. Завдяки вакцинації від ковід, обмеження можуть бути не такими жорсткими. Що вже відомо про новий штам коронавірусу, читайте у нашому матеріалі.