UA / RU
Підтримати ZN.ua

Аласанія розповів про свої стосунки з Наглядовою радою НСТУ

Своє усунення з посади керывника НСТУ Зураб Аласанія назвав очікуваним.

Зураб Аласанія, якого напередодні усунули з посади керівника Національної громадської телерадіокомпанії України, заявив про те, що його стосунки з Наглядовою радою НСТУ "хворобливі за визначенням", передає "Новое время".

"Наші стосунки з Наглядовою радою набагато складніші й болючіші, [щоб їх висловити] - просто за визначенням. Це дуже різні люди, це перша інституція, яка була створена, вона ніколи не працювала раніше і не знає, як це робити", - розповів Аласанія.

Він додав, що члени Наглядової ради переслідують різні інтереси, крім того, у них різні уявлення про власні завдання.

"Вони Наглядова рада. Вони повинні тільки обрати правління і потім встановити зарплати. Крапка", - зазначив Аласанія.

Свою відставку з посади керівника НСТУ він назвав очікуваною і порівняв її з "тінню з чимось важким, готової врізати по голові".

Читайте також: В Україні створили антицензурний рух після непрозорого звільнення Зураба Аласанії

Як повідомлялося, 31 січня Наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) проголосувала за дострокове розірвання контракту з головою правління Зурабом Аласанією. За відповідне рішення проголосували 9 членів ради, проти – 3. Причину звільнення Аласанії в наглядовій раді не називають, протокол засідання має бути опубліковано через тиждень.

Тимчасовим в.о. голови правління НСТУ Наглядова рада призначила Миколу Чернотицького.

Згодом Аласанія опублікував проект рішення, в якому зазначається, що підставою рішення про звільнення його з посади став "хибно зрозумілий принцип відсторонення від влади" та "впровадження принцип відсторонення від влади аж до повної деполітизації новин", що "суперечить вимогам місії" мовника.

Зураб Аласанія був обраний головою правління НСТУ у квітні 2017 року. З березня 2014 року він очолював Національну телерадіокомпанію України, проте в листопаді 2016 року звільнився з посади директора. Своє рішення він пояснив неможливістю працювати в умовах наявного законодавчого поля і недостатнього фінансування НТКУ.

Детальніше про створення Суспільного мовлення та труднощі перетворення НТКУ в НСТУ читайте в інтерв'ю Зураба Аласанії в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".