UA / RU
Підтримати ZN.ua

Активісту Ратушному скасували цілодобовий домашній арешт

Активіст та його захисниця вважають саму справу й раніше обраний запобіжний захід спробою тиску. Ратушний бореться із забудовою Протасового яру в Києві.

Київський апеляційний суд змінив запобіжний захід активістові та учасникові акції «Не чуєш? Побачиш» Роману Ратушному, повідомляє ZMINA із зали суду. Активістові скасували цілодобовий домашній арешт із зобов’язанням носити електронний браслет.

Адвокатка активіста Євгенія Закревська побудувала захист на тому,що опис подій у підозрі її підзахисному не відповідає заявленій статті Кримінального кодексу, а текс підозри містить виправлення, що підтверджено технічною експертизою. До того ж, переконливих доказів причетності Ратушного до вандалізму під Офісом президента України немає.

Взяти Ратушного на поруки готові видатні українські поети, прозаїки, художники та актори. Зокрема Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Олег Шульга («Позивний «Бандерас»), Римма Зюбіна, Соня Сотник, Андрій Єрмоленко та інші.

Підтримати активіста  до суду прийшли телеведучий і громадський діяч Сергій Притула, документалістка Жанна Максименко-Довгич, народний депутат і учасник акції на Банковій Ярослав Юрчишин («Голос»), поет, журналіст і телевізійний продюсер Дмитро Лазуткін. Вони також підтвердили суддям бажання взяти активіста на поруки, оскільки впевнені, що той не переховуватиметься від слідства. 

Закревська наголосила у суді, що її підзахисний ніколи не ховався й не планує ховатися від слідства. За її словами, відсутність таких ризиків з боку її підзахисного доведена. 

«Зі всіх підозрюваних у цій справі Роман Ратушний має найсуворіший запобіжний захід, але не зрозуміло, чому, оскільки якихось виключних дій порівняно з іншими він не вчиняв», - сказала адвокатка.

На її думку, це може свідчити про тиск на активіста. Сам Ратушний також вважає справу проти себе пов’язаною із громадською діяльністю – активіст багато років системно бореться із забудовою Протасового яру в Києві.

«Суд дослухався до аргументів захисту і задовольнив апеляційну скаргу захисту про скасування запобіжного заходу Ратушному», - підсумовують журналісти.

Читайте також: Акція на Банковій: громадськість вимагає припинити переслідування активіста Ратушного

Увечері 20 березня під Офісом президента відбулася акція на підтримку Сергія Стерненка, фігурантів «справи Шеремета» Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко, Яни Дугарь і ветеранки АТО Вікторії «Фортуни» Котеленець. Акцію «Не чуєш? Побачиш!» приурочили до дня народження Стерненка, якому того дня виповнилося 26 років. Під час акції невідомі пошкодили двері ОПУ і обписали фасад образливими написами.

Нацполіція підготувала підозри сімом учасникам акції «Не чуєш? Побачиш!». Ветерана АТО Владислава Гранецького-Стафійчука (Влада Сорда) правоохоронці затримали того ж вечора. Суд обрав Сорду запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Вранці 23 березня підозру за тією ж статтею статті вручили ще лідеру руху «Гонор» Сергію Філімонову. Третім підозрюваним став ветеран АТО Євген Строкань. 29 березня Печерський райсуд Києва відправив під цілодобовий домашній арешт Романа Ратушного, 1 квітня – Давида Гаджимурадова.

В Офісі президента оцінили збитки, завдані протестувальниками, у 2 млн гривень, а також звинуватили в провокації противників чинної влади. 30 березня Верховна Рада ухвалила проєкт постанови про засудження подій, що відбулись біля Офісу президента України 20 березня.

Редакція ZN.UA зібрала реакції українських політиків, журналістів і громадських активістів на події на Банковій.