UA / RU
Підтримати ZN.ua

Активісти звернулися з петицією до Яценюка з приводу SMS-благодійності

До Ради вже внесено два законопроекти, які спрямовані на створення сприятливих умов для запуску нової технології.

Благодійні організації звернулися до прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка з проханням посприяти запуску технології SMS-благодійності і проконтролювати прийняття Радою необхідних законопроектів.

"Просимо підтримки прем'єр-міністра. Він багато їздить по світу і, напевно, бачив, як працюють благодійні есемески у світі, і скільки проблем, в т. ч. державного рівня, вони вирішують. Коли законопроекти візьмуть, і SMS-благодійність стане доступною і без податків, незабаром ніхто не буде вірити, що могло бути інакше, що хтось хотів перешкодити", - йдеться в супровідному листі до петиції.

У самій петиції благодійників зазначається, що причина відсутності в Україні SMS-благодійництво - це величезні податки, які складають 45% вартості SMS-повідомлення і повинні бути сплачені за кожну перераховану на благодійність гривню.

"З метою сприяння запуску інноваційної технології, благодійники спільно з фахівцями правової сфери та податкового законодавства EY, а також за консультаційної участі представників мобільних операторів "Київстар", "МТС-Україна" і life:), вивчили міжнародний досвід і розробили необхідні законодавчі зміни, які завдяки співпраці з народними депутатами з різних фракцій Верховної Ради України викладені у зареєстрованих законопроектах (реєстр. номери 2297-1 та 2440) та спрямовані на створення сприятливих умов для впровадження благодійного голосового та текстового повідомлень", - йдеться в петиції.

При цьому підкреслюється, що внесені альтернативні законопроекти № 2297 та № 2298 несуть ряд труднощів. Зокрема, вони пропонують за відправку благодійного текстового повідомлення мобільним операторам стягувати плату в розмірі собівартості, яка не визначається однозначно. Це, як зазначають активісти, дискредитує ідею безкоштовної SMS-благодійності, звільненої від податків, оскільки абонент все одно повинен буде платити певну суму додатково до своєї жертви і, при цьому, не всі кошти абонента доходять до кінцевої мети.

Також даними законопроектами не регулюються правовідносини між оператором телекомунікацій та благодійною організацією.

Як зазначає Леся Ярошенко, менеджер інформаційних програм УФБ, в статті SMS-благодійність - тест на європейськість для української влади для ZN.UA , менеджер інформаційних програм УФБ, на поточний момент після сплати податків і зборів з кожних 5 грн тільки 3,22 грн доходять до тих, хто в них потребує. Така SMS-благодійність не потрібна ні абоненту, ні мобільним операторам, ні благодійним організаціям. У той же час саме на цивілізовану філантропію через голосові і текстові повідомлення покладають великі надії ті, хто збирає з миру по нитці, щоб допомогти людям, які не можуть довго чекати.