UA / RU
Підтримати ZN.ua

Активісти привезли в РФ передачі для затриманих кримських татар

Проте передати продукти та засоби гігієни вдалося не всім незаконно ув'язненим.

Активісти з анексованого Криму привезли і передали продукти та засоби гігієни кримським татарам, яких заарештували і вивезли в Ростов-на-Дону після масових обшуків, передає "Крим.Реалії". Всього активісти змогли передати 20 передач, при тому, що ФСБ затримала 25 кримських татар.

"Вийшло передати близько 20 передач нашим кримським, обвинуваченим по огульної статті про тероризм. Народ не залишається осторонь, підтримує їх, передає "передачки", – сказав один з активістів громадської групи "Кримська солідарність" Арсен Якубов.

Нагадаємо, 27 березня співробітники ФСБ РФ і Росгвардіі провели незаконні обшуки та затримання у будинках 25 кримських татар в анексованому Криму. Переважна більшість обшуків проводилася в окупованому Сімферополі, у межах фабрикованої російськими окупантами "справи Хізб ут-Тахрір".

Затримали понад 20 осіб. Трьох із них – Османа Аріфмеметова, Ремзі Бекірова та Владлена Абдулкадирова – у російському Ростові-на-Дону, куди вони приїхали знімати "суд" над політв'язнями. Підконтрольний окупантам "суд" заарештував затриманих, їх вивезли з Криму на територію РФ.

В ЄС висловили стурбованість повідомленнями про обшуки та затримання в анексованому Криму та закликали окупаційну владуприпинити репресії проти кримських татар.

Від початку анексії українського Криму в 2014 році Росія проводить послідовну політику тиску на кримських татар за їхню проукраїнську позицію. Російські силовики регулярно приходять з обшуками до їхніх будинків, кримських татар заарештовують і судять за сфабрикованими обвинуваченнями в нібито "тероризмі" і "екстремізмі".

Генеральна Асамблея ООН у своїх резолюціях неодноразово засуджувала незаконні дії країни-окупанта і закликала її дотримуватися прав людини. 22 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь, Україна".

Вона стала третьою ініційованої Україною і прийнятою Генасамблеєю ООН за останні два роки. При цьому Росія не виконала жодної вимоги попередніх резолюцій, ситуація лише погіршилася. У зв'язку з чим у новій резолюції вперше окремо міститься заклик до Генерального секретаря ООН підготувати спеціальну доповідь про її виконання до наступної сесії ГА ООН.

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".