UA / RU
Підтримати ZN.ua

Адвокати подали апеляції на продовження арешту українським морякам у Росії

Очікується, що апеляційна інстанція призначить дати розгляду скарг і проведе засідання в травні.

Адвокати українських моряків, яких утримують в СІЗО Москви, подали апеляційні скарги на постанови Лефортовського райсуду міста щодо продовження строків тримання під вартою. Як повідомив у Facebook адвокат Микола Полозов, скарги подано в установлений строк.

Було зазначено, що військові моряки є військовополоненими і перебувають під захистом III Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року "Про поводження з військовополоненими" і не повинні утримуватися в СІЗО.

Також в скаргах зазначається, що суд РФ не дав належної оцінки наданій захистом резолюції ПАРЄ, згідно з якою у відношенні моряків повинні застосовуватися норми міжнародного гуманітарного права, включаючи Женевські конвенції, а також доповіді Управління Верховного Комісара ООН з прав людини. Відповідно до них моряки наділені статусом військовополонених до тих пір, поки компетентний суд не прийме іншого рішення.

Захист також оскаржив відмову суду передати справи на розгляд до військового суду, як вимагає III Женевська конвенція. Крім того, суд не взяв до уваги обставини імунітету військових моряків.

Московський міськсуд повинен призначити дату розгляду апеляційних скарг і провести засідання в травні.

17 квітня Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці термін тримання під вартою усім 24-ом військовополоненим морякам.

Читайте також: Принципово, щоб українських моряків не обміняли на російських диверсантів і терористів "ДНР/ЛНР" — оглядач

25 листопада 2018 року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

16 квітня стало відомо, що Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення моряків, яких Росія захопила в полон. Україна сподівається, що за лічені тижні Трибунал зобов'яже РФ звільнити військовополонених та кораблі.

Детальніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте в статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".